FOTO nájdete v GALÉRII

Rodina sa mu začína rozpadávať. Predseda Národnej rady Boris Kollár (57) sa zatiaľ oficiálne priznal k dvanástim deťom a matka dvoch z nich Barbora Richterová (34) koncom minulého roka priznala, že politik sa o ich jedenásťročného Artura a osemmesačného Aarona nezaujíma.

Keďže sa na chlapcov podľa jej slov vykašľal, rozhodla sa s pomocou právnika žiadať o úpravu výživného. Tvrdí, že deti si zaslúžia žiť v rovnakom blahobyte ako otec a jeho ďalší potomkovia.

Redakcia PLUS 7 DNÍ získala kópiu návrhu žaloby, ktorú podala Richterová elektronicky na súd. V ňom žiada otca svojich synov, aby na nich mesačne prispieval ôsmimi tisíckami eur. Ako politik priznáva ročný príjem z verejnej funkcie okolo 43-tisíc eur, „hárem“ by z neho uživiť nezvládol. Státisíce zarába zjavne inde.

Ohrdnutá ženská samoľúbosť?

Barbora Richterová si v minulosti vydobyla u politika špeciálne miesto. Jej meno sa skloňovalo v čase, keď v roku 2020 havaroval v štátnej limuzíne cestou do Bratislavy. Aspoň podľa Kollárových slov sa vtedy vracal z Mosta pri Bratislave, kde Barbora žije.

Rodinný dom na vidieku nezaťažený hypotékou získala už pred rokmi a vždy sa predpokladalo, že finančne naň prispel práve Kollár. Ona sa na revanš o politika starala v nemocnici po havárii. Po jeho zotavení sa dvojica objavovala bok po boku na viacerých spoločenských akciách aj v luxusných reštauráciách.

Zmena nastala, keď Barbora v lete minulého roka porodila ich druhého syna Aarona. Vtedy zistila, že Kollár má zrejme aj ďalšie ratolesti s kolotočiarkou Ľudmilou Kudriovou, s ktorou randil v minulosti.

A nachytala ho doma s inou ženou - Laurou Viz­váryovou (28), ktorá sa čoskoro stane matkou jeho ďalšieho, v poradí zrejme už pätnásteho potomka. Pred pár dňami sme blondínu stretli v centre Bratislavy a oblečený mala čierny sveter, pod ktorým sa jej črtalo väčšie tehotenské bruško.

Kollárova Laura už tehotenské bruško neschová.
Zdroj: Vlado Benko jr.

Pustili si jazyk opäť na špacír

Na bývalú plavkyňu Richterovú, ktorá roky hrala u Borisa Kollára prvé husle, zrazu nemal toľko času. Ba ani na ich spoločné deti. Barbora si to však pre seba nenechala a verejne priznala, že šéf strany Sme rodina už nechce byť súčasťou ich života. A že nie je taký starostlivý tatko, akým sa prezentuje. Tieto reči sa nepáčili Borisovým starším dcéram Alexandre a Ester. Do Barbory sa okamžite obuli a na bývalej športovkyni nenechali nitku suchú.

Približne päť mesiacov bolo v klane Borisa Kollára ticho. V týchto dňoch však Richterová poskytla Novému Času rozhovor, kde povedala, koľko detí Boris Kollár vlastne má, ale aj to, aké vysoké výživné na potomkov platí. Prezradila tiež, že podala žalobu na súd o zvýšenie alimentov.

Predovšetkým s ohľadom na fakt, že ďalšej matke Andrei Heringhovej platí viac - na každé dieťa dvetisíc eur. Richterovej slová opäť naštartovali Kollárove staršie dcéry, ktoré ju poriadne dourážali.

Andrea Heringhová a Boris Kollár si spravili aj selfie.
Zdroj: Instagram heringhovaandrea„Najväčšia klamárka, akú poznám, Barbora ‚bosorka‘ Richterová. Už to naozaj presahuje všetko, robí všetko pre to, aby nám uškodila,“ bránila rozhorčená, dnes už dospelá Alexandra Horňáková otca ako levica.

„Tejto osobe sa nedá pomôcť, ona je patologický klamár. Na ňu ani nemôžete kričať, ona je, chúďatko, totiž oficiálne chorá. Aj tak by to nepochopil jej mozog zo všetkých tých drog z mladosti. Oficiálny adept do ústavu a určite nie dobrá matka,“ obvinila Alexandra Barboru a dodala: „Ty si na lodi, čo sa už dávno potápa, takže si vymyslíš hocičo, aby si vyzerala lepšie.“

Vrátila úder

Richterová neostala ticho a úder v podobe odvážneho statusu vrátila. A vytiahla poriadnu špinu. „Alexandra Horňáková, teraz ma dobre počúvaj, toto je pre teba! Ty, čo sa od pätnástich rokov tr*káš s chlapmi, pretiahla ťa polovica Bratislavy a máš špinu za nechtami a špinavé gatky po zemi v detskej izbe, je o tebe dobre známe, ty štetka špinavá! Keď som k tvojmu otcovi poslala domov tepovača, v tvojej izbe za závesom našiel ho*no, taká špinďúra ty si,“ začala zostra písať Barbora a neskôr ešte pritvrdila. 

„Spomeň si, ako si sa pred vlastným otcom na Capri chválila, že si cez Tinder tr*kala neznámeho černocha na hoteli v Miláne! Bez gumy! V New Yorku ďalšieho! Ty si jedna ku*vička! Zavri si papuľu, o mňa a moje deti si ju neobtieraj, ty štetec! S mojimi deťmi sa ten tvoj tatko nestre­táva a se*ie na ne, ale do toho teba nič! Mám, moja zlatá, na každé slovo dôkaz, ale to si nechám na súd,“ predviedla Richterová, ako to v praxi vyzerá, keď sa na verejnosti perie špinavá bielizeň.

Alexandra Horňáková
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CR_zscBt7VG/Ďalší status venovala už Kollárovi. „A milý Borisko! Ty si si zablokoval vlastné dieťa na telefóne! Vlastný syn sa ti nevie dovolať, ty si čo o sebe myslíš? O*ebávač, drogový díler, o čom existujú dôkazy, zlodej a v prvom rade klamár! … Ty otecko roka, ktorému som zavolala, že syn má narodeniny a povie, že na pi*oviny nemá čas!“ spytovala sa Barbora.

Verejný dišput zavŕšila neovereným svedectvom a analýzou Kollárovho politického života: „Pán predseda, čo dostal vysokoškolský titul do daru a v živote tam nebol. Pán predseda, ktorého som sa opýtala, prečo išiel do politiky, tak povedal, že však deti treba zabezpečiť! Pán predseda, ktorého keď som sa opýtala, či sa podarilo, povedal, že no tak-tak, lebo pri Matovičovi sa veľmi nedá. Musím sa tam ešte dostať.“

Chce sa poistiť

Podľa našich informácií netrvalo dlho a Richterovej zablokovali účet na Facebooku aj Insta­grame. Aj vzťahy s Borisom Kollárom sú momentálne na bode mrazu, a tak sa Barbora rozhodla podať návrh na súd kvôli výživnému, aby nebola odkázaná na jeho dobrú vôľu.

„Nechcem sa už podrobnejšie vyjadrovať k tejto záležitosti. Je to pre mňa a staršieho syna príliš osobné a citlivé. Všetko, čo žiadam v súdnom konaní, je v návrhu,“ povedala pre PLUS 7 DNÍ Barbora Richterová. Vraj ne­chce nič nové ani navyše oproti tomu, čo bolo doteraz.

„Vzhľadom na vývoj nášho vzťahu s Borisom Kollárom a jeho nezáujem o deti chcem, aby súd určil presné pravidlá pre styk otca s deťmi. Takmer všetko, čo žiadam, navrhol a dodržiaval Boris Kollár aj predtým, ale ak pravidlá určí súd, tak ich bude musieť rešpektovať. Doteraz bolo plnenie povinností závislé iba od jeho vôle a nálady a takto už do budúcnosti existovať nechcem. Musím si zariadiť život s deťmi bez ich otca a musím mať aspoň základné veci ‚na papieri‘.“

Dvojnásobná mama v návrhu žiada vyššie výživné. Doteraz jej platil politik 1 500 eur na dieťa mesačne. Barbora Richterová navrhuje úpravu alimentov, na maloletého Artura 3 500 eur a na Aarona 2 500 eur. Plus žiada, aby Kollár každý mesiac prispieval aj na tvorbu úspor pre deti - čiastkou tisíc eur pre jedného.

Z výživného chce uhrádzať súkromnú školu staršieho syna, ktorú aktuálne platí šéf Sme rodina, čo je mesačne asi 2 318 eur. Doteraz politik Richterovej platil aj tisíc eur na opatrovateľku, ako nám však Barbora priznala, už to tak nie je.

Prišla o šoféra, aj opatrovateľku

„Som prekvapená z prístupu Borisa Kollára k tomuto problému. Namiesto primeranej sebareflexie a snahy o korektnú dohodu sa rozhodol čo najviac skomplikovať život mne aj deťom,“ netají, ako to aktuálne medzi nimi dvoma je.

„Zakázal šoférovi, ktorý vyváža aj ostatné jeho deti, voziť Artura z tréningu. Hoci ten končí neskoro večer, v čase, keď ja už osemmesačného syna kúpem a pripravujem na spánok. Opatrovateľke dal okamžitú výpoveď, budem ju platiť sama, a stále má zablokovaného syna Artura aj mňa v telefóne, čím trpí najmä syn, ktorý nemôže komunikovať s otcom,“ dodáva rozčarovane.

Zatiaľ čo Barbora Richterová si pripravuje podklady na súd, Kollár si z jej rečí a statusov akoby nič nerobil. Užíva si v Dubaji na dovolenke s ďalšou matkou svojich dvoch ratolestí Andreou Heringhovou.

Tmavovláska, ktorá svojho času na Richterovú žiarlila podľa zdrojov z jej okolia hádam najviac, sa promptne pochválila videom, na ktorom Boris so synom Boriskom hrajú pingpong.

Politikou oficiálne milióny nezarába

Keby chcel Boris Kollár s každým svojím dieťaťom stráviť jednu hodinu týždenne, víkend by mu zrejme nestačil. Zvlášť keď syn Markus býva v Leviciach, vzdialenom od Bratislavy jeden a pol hodiny, dcéra Natália pochádza z Košíc a syn Šimon Heliodor dokonca trvalo žije v Spojených štátoch na Floride. Hoci väčšina jeho detí býva v Bratislave či okolí, urobiť koliesko za dva dni by aj s cestou určite nestihol.

Menej zložité to nie je ani s peniazmi. Keďže posledné volebné obdobie zastáva multiotecko post predsedu Národnej rady Slovenskej republiky, jeho mesačný plat by mal aj s príplatkami dosahovať takmer 6-tisíc eur v hrubom. Za rok 2021 však priznal príjem z verejnej funkcie vo výške 42 900 eur.

No Kollár pred vstupom do politiky podnikal a obchodné podiely má aj dnes vo viacerých spoločnostiach, na čo poukazuje aj Richterová vo svojej žalobe.

Čo sa týka jeho firiem, iba niektoré vyšli podľa daňových priznaní ako ziskové. Spoločnosť GOIMPEX BRATISLAVA, a. s., sa v roku 2021 dostala do zisku 713-tisíc eur a eseročka ICE BERG PROJECT zarobila za rovnaké obdobie 109-tisíc eur. Kollárova akciová spoločnosť RADIO GROUP bola vlani v strate, hoci tržby jej narástli na 7,475 milióna eur.

Okrem toho Richterová v žalobe pripomína, kde všade vlastní multiotecko nehnuteľnosti. Vila v Thajsku na ostrove Koh Samui, nehnuteľnosť v Dubaji ani byt na Malorke v Puer­to Portals nie sú prekvapením.

Do týchto destinácií politik podľa nej cestuje prevažne biznistriedou, takže cena letenky do Dubaja sa pohybuje vo výške viac ako 2 200 eur a do Thajska vo výške 3 500 eur. Ako Barbora dodáva, na prepravu do iných destinácií často využíva súkromné lety.