Futbalistu Róberta Vitteka netreba špeciálne predstavovať. Každý fanúšik športu na zelenom trávniku pozná jeho úspechy. Na konte má mnoho ocenení, titulov a na videách desiatky nápaditých gólov. Aj keď je už v športovom dôchodku, stále sa snaží udržiavať v najlepšej forme. Na formovanie tela si vyhliadol luxusný rezort pri Banskej Štiavnici, ktorý mu ponúka náležité súkromie a pokoj na štúdium marketingu.

Dochrámaný

Futbalista priznáva, že vrcholový šport na ňom zanechal trvalé následky: „Mám zničené kolená, ale v živote mi ani nenapadlo, že by som to ľutoval.“ Napriek boľavým kĺbom športuje takmer každý deň. Držať sa vo forme mu už ide ťažšie: „Je to viac driny. Musím sa oveľa viac sústrediť na regeneráciu. Keď vypadnem z aktívnej formy, trvá dlhšie sa do nej dostať,“posťažoval sa.

Nasáva informácie

Športovec na dôchodku plánuje pri futbale ostať. Vidí sa najskôr ako tréner: „Študujem na UEFA marketing a manažment v biznise. Je to pre bývalých reprezentantov z celého sveta. Takto sa vzdelávam, keď je možnosť. Keby prišla nejaká ponuka, čo by sa mi páčila a vyhovovala, tak by som ju zobral. Či už ako tréner, alebo niečo iné pri futbale.“

Zavreli mu štadión

Aktuálne sa kvôli koronavírusu hrajú futbalové zápasy bez divákov. Niekde už povolili návštevnosť, avšak musia byť fanúšikovia rozsadení. Vittek si spomína, keď počas svojej kariéry musel hrať na prázdnom štadióne. Je to to najhoršie, čo sa môže nabudeným športovcom stať: „Bol to trest pre mužstvo. Hrali sme na zavretom štadióne. Je to oveľa horšie, ako tréningový zápas. Stráca sa motivácia, nemá to celé význam. Dúfam, že sa situácia čo najrýchlejšie dostane do starých koľají. Diváci sú najpodstatnejší. Aj keď sedia od seba, je to o ničom. Nie je to tá atmosféra. Cez rúška nikto nekričí. Oslabuje to futbalový zápas,“povzdychol si.

Pozrite sa, v akom luxuse Vittek cez víkendy oddychuje>>