Legendárny Karol Machata (†88) nosil v srdci obrovskú bolesť. Herec sa po predčasnej smrti mladšieho syna, kameramana Stacha (†45) uzavrel do seba a komunikoval len s najbližšími. Na sklonku života sa už nedokázal vo svojej veľkej vile pod Slavínom postarať sám o seba, presťahoval sa k staršiemu synovi Mariánovi do Modry. Tam prišlo k ďalej tragédii, ktorá vyvrcholila minulý piatok, keď skonal aj Marián Machata (†69). Otca, o ktorého sa posledné roky staral, prežil len o štyri roky.

Nech nezrážajú ľudí na chodníku

Nešťastie sa odohralo priamo pred domom Mariána Machatu v Modre, kde doopatroval aj svojho slávneho otca. Podľa našich informácií tam 20. mája okolo šestnástej hodiny do neho vrazil mladý cyklista. Machatu zrazil na zem tak nešťastne, že upadol do bezvedomia. V nemocnici sa neskôr prebral a absolvoval sériu vyšetrení, po ktorých nič nenasvedčovalo tomu, že jeho dni sú zrátané. Pred týždňom ho previezli do inej nemocnice, kde však minulý piatok skonal. „Ešte sme to nespracovali. Takýto koniec sme nečakali. Teraz sme šokovaní, rozložení, zdrvení," prehovorila pre PLUS7DNÍ jeho vdova Katarína Machatová. 

Pani Machatová je v Modre známa aj ako niekdajšia poslankyňa a aktivistka. Po nehode manžela k jej aktivitám možno pribudne snaha o odklonenie kamiónovej dopravy cez centrum Modry, aby sa cyklisti presunuli na cestu a nejazdili po chodníkoch. "Je to hrozné, v prvom rade sú strašné cesty. Cez mesto chodia kamióny, cyklisti tu majú strach jazdiť po cestách. Ale nech sa teda zariadia inak a nech nezrážajú ľudí na chodníku," povedala nám zlomeným hlasom.  Napriek všetkým možným opatreniam však zostáva skeptická. "Viete čo, myslím, že ľudia sú nepoučiteľní. Počuli sme, že z ich rodiny niekto jazdil na bicykli aj po tej nehode," dodala na adresu cyklistu, ktorý neohľaduplnou jazdou spôsobil zranenie jej dnes už zosnulému manželovi.

FOTO miesta, kde sa nešťastie odohralo, nájdete v GALÉRII