Rok 2017 poriadne otriasol dlhoročnými partnerskými vzťahmi v slovenskom šoubiznise. Zbohom si dali páry, ktoré ešte pred pár rokmi udávali trend a verejnosť ich považovala za ukážkové. Ľudia, ktorí nazerajú na náš svet a životy v astrologických a duchovných súvislostiach, majú na to svoje vysvetlenie. Vlani 3. februára sa podľa čínskeho kalendára začal rok ohnivého Kohúta. „Oheň predstavuje svet emócií, krásna, umenia, ale aj vnímavosť, intimitu, harmóniu, zmyselnosť, manifestáciu vnútorného potenciálu, schopnosť prejaviť sa,“ opisuje Marta Látalová z Feng šuej inštitútu. V nevyváženom stave však tento element prináša ľahké emočné výbuchy, nepokoj, stres, neurózy, prílišnú zraniteľnosť a nestálosť. „Energia Kohúta má veľa zdrojov a rezerv, ale aj prístup k nim. Prináša emočný chlad a zachovávanie odstupu, introvertné tendencie, konzervatívnosť. Ale aj integritu, dôstojnosť, precíznosť, schopnosť systematicky a efektívne manažovať záležitosti krok za krokom a dotiahnuť ich do úspešného konca,“ vysvetľuje odborníčka na čínsku astrológiu.

Pokiaľ ide o vzťahy, za náročný považuje rok 2017 aj veštkyňa a numerologička Gabika Véky. „Táto skutočnosť však pretrváva niekoľko rokov,“ naráža na fakt, že už rok 2016 označovali mnohí za šialený. Rozpadlo sa veľa stabilných manželstiev, rozviedli sa obaja súrodenci Čekovskí a partnerskú krízu neprekonali ani Flašíkovci, ktorých v nasledujúcom roku rozviedli. „Príčinou je pôsobenie planéty Venuša s Uránom. Pozitívna stránka ,vyvádzania‘ týchto dvoch nebeských telies je to, že sa legalizujú partnerstvá a stúpa pôrodnosť, negatívna sa týka práve zvýšenej rozvodovosti,“ približuje jasnovidka z Hokoviec neďaleko Šiah. „V roku 2017 sa kritické a napäté vzťahy rozpadli. Bolo to pravdepodobne doriešenie dlhodobejších nefungujúcich partnerstiev, v ktorých už nebola vidina ďalšieho možného spolužitia. Tento trend bude mať aj v nasledujúcich rokoch stúpajúci charakter,“ dodáva Gabika Véky.

Známu numerologičku sme poprosili o zhodnotenie jednotlivých manželstiev. Jasnovidnými schopnosťami sa napojila na celebritné dvojice, preštudovala ich dátumy narodenia a snažila sa nájsť dôvody, prečo ich spolužitie nefungovalo.

Venuša s Uránom vlani tak vyvádzali, že sa pričinili o zvýšenú rozvodovosť a krízy vo vzťahoch.
Venuša s Uránom vlani tak vyvádzali, že sa pričinili o zvýšenú rozvodovosť a krízy vo vzťahoch.
Zdroj: profimedia.sk

Nesmiali sa spolu: 16 rokov spolu

Eva Černá a Rastislav Baláž: Bankovú ombudsmanku a výtvarníka sme bok po boku nevideli v spoločnosti dlhé roky. „Tu je to ako na hojdačke, raz sme hore a raz dole. Nálady, rozhodnutia, vzťahy, financie,“ domnieva sa numerologička, ktorá označuje Evu za „silnú a nápomocnú ženu“. „Rastislav sa viac venuje svojim pracovným povinnostiam, v súkromí je dosť vážny, konzervatívny muž. Svoju partnerku nevie ťahať z pochmúrnych nálad, lebo sám sa dosť často vracia v myšlienkach do minulosti a rieši, čo sa už riešiť nedá. Tu nemá kto koho ťahať. Chýba smiech, dobrá nálada,“ dodáva expertka na veci medzi nebom a zemou. Kríza v prominentnom vzťahu napokon vyvrcholila žiadosťou o rozvod, pre ktorý sa manželia vlani rozhodli. A čo ich čaká tento rok? „Skôr Rasťo má teraz ťažšie obdobie, on rieši, čo všetko môže stratiť. Eva bude realizovať plány, ktoré si dávnejšie vysnívala.“

Eva Černá a Rastislav Baláž: 16 rokov spolu.
Eva Černá a Rastislav Baláž: 16 rokov spolu.
Zdroj: Archív