Tip na článok
Na pohrebe: Rezeš zomrel necelý rok po narodení svojej nemanželskej dcéry.

Po rokoch prelomil mlčanie: Július Rezeš prehovoril o nemanželskej dcére svojho otca!

Keď v roku 2001 porodila bývalá hlásateľka verejnoprávnej televízie Gabriela Haršányová svoju prvú dcéru, bol z toho v médiách veľký poprask.

Galéria k článku (12 fotografií )
Alexander Rezeš (v strede): O svojom otcovstve pochyboval.
Gabriela Haršányová: V 90. rokoch mala s ministrom dopravy Rezešom milostný románik.
Chiara: Podobu s Rezešom nezaprie.

Dievčatko, ktoré nazvala Chiara, totiž splodila s jedným z najmocnejších a najbohatších Slovákov, vtedajším ministrom dopravy a „pánom“ košických železiarní, Alexandrom Rezešom.

Neodškriepiteľná podoba

Ich vzťah bol známy už dávno, naša bývalá kolegyňa Ľudmila Lukáčová o ňom dokonca napísala knihu - ktorú Rezeš takmer vzápätí doslova vykúpil.

A hoci Rezeš sa o svojom otcovstve vyjadroval pochybovačne, po tom, ako dievčatko podrástlo, už o ňom nemohlo byť pochýb. Podobali sa totiž ako vajce vajcu.

Dnes už zosnulému podnikateľovi - zomrel na infarkt iba rok po tom, ako sa Chiara narodila, však slúži ku cti, že chcel podstúpiť test otcovstva a vyhlásil, že ak sa potvrdí, postaví sa k celej veci ako chlap.

Druhá sestra

Nakoniec trvalo pomerne dlho, kým sa Haršányová u Rezešovcov domohla svojich legitímnych práv.

Chiara, ktorá má dnes už 16 rokov, však predsa len získala časť dedičstva. A medzičasom aj druhú sestru. V roku 2011 Gabika Haršányová porodila svojmu partnerovi dievčatko.

Beriem ju ako fakt

Napriek treniciam, ktoré medzi Rezešovcami a Haršányovou očividne boli, syn Alexandra Rezeša Július dnes tvrdí, že voči nej ani, svojej nevlastnej sestre necíti zášť. „To, že existuje, jednoducho beriem ako fakt,“ povedal pre PLUS 7 DNÍ.

„Po otcovom úmrtí sa vyriešili dedičské trampoty a odvtedy sa nestýkame. Z mojej strany v tom nehľadajte žiadnu zášť alebo niečo podobné. Keby som ju alebo jej mamu stretol na ulici, rozhodne neprejdem na druhú stranu, ale pristavím sa pri nej a porozprávam sa s ňou,“ tvrdí Július Rezeš.

Prečítajte si aj:

VIDEO Plus 7 Dní