V plejáde nových mladých hercov, ktorí hrajú v slovenských seriáloch, sa nedá prehliadnuť krásavec, ktorý sa živí ako model, fotograf i moderátor. Krištof Králik (27) roky hviezdil vo svetových kampaniach módnych značiek, má za sebou týždeň módy v Miláne či Paríži a je tvárou mnohých zvučných značiek. Niektorí ho zaregistrovali až teraz, na televíznych obrazovkách, kde sa objavuje ako študent Charlie v seriáli Pán profesor. Pre PLUS 7 DNÍ prezradil, ako sa k natáčaniu dostal, či mu pomohlo známe meno i to, či je zadaný a neľutuje, že si dal výrazne potetovať telo.

Náročnejšie než modeling

„Pozvali ma na kasting cez modelingovú agentúru,“ prezradil nám mladík, ktorý žije už dva roky v Prahe. Odtiaľ pendloval do Bratislavy na nakrúcanie. „Je to únavné, ale nie je to niečo, s čím by sa nedalo normálne zdravo popasovať. Bola to fantastická spolupráca. Herci ako Marcinková a Maštalír sú profesionáli a príjemní ľudia, nielen na obraze,“ nadchýna sa.

Herectvo je pre neho náročnejšia práca ako modeling. „Vždy som mal rešpekt pred kamerami, až kým som nezačal pracovať ako moderátor, čo ma trochu posmelilo. Herectvo som si chcel vyskúšať hneď, ako som vedel, že by bola taká možnosť,“ netají sa modrooký chlapec.

 

Nič zlé naňho nepovedia ani jeho kolegovia zo seriálu. „Krištof je alfasamec, aj keď nechce,“ tvrdia. Vo svete modelingu je to už harcovník. Vo svetových kampaniach sa pohybuje osem rokov a je tvárou viacerých zvučných značiek. „Najradšej som mal spoluprácu s Versacem, s Dolce & Gabbana a so Givenchy. Vždy profesionálne a príjemné pracovné prostredie,“ vraví Slovák, ktorý sa o svoju postavu poctivo stará. „Veľmi rád športujem a tréningy často mením, no vždy sa vraciam ku crossfitu, ktorý robím asi rovnako dlho ako modeling, čiže skoro osem rokov.“

Do žiadnej mužskej súťaže krásy sa Krištof nikdy neprihlásil. Napriek tomu, že po móle chodí v bielizni i s odhalenou hruďou, na umelecké akty by sa vraj nenechal nahovoriť. „Neviem si predstaviť, čo dobré by som z toho mal. Nevadí mi byť bez trička alebo v spodnej bielizni, to je pri modelingu samozrejmé, ale ísť donaha, na to nevidím dôvod.“

Pozornosť vzbudzuje Krištof Králik aj pre výrazné tetovanie. „Konkrétne číslo nepoznám, no sú to veci spojené s mojím životom, či už s ľuďmi, so zážitkom, s miestom, aktuálnym myšlienkovým pochodom alebo niečím, čo má pre mňa veľkú osobnú hodnotu.“ Prvú „kerku“ si dal, keď mal osemnásť. „Bolo to tetovanie, kvôli ktorému som cestoval za vybraným tetovačom do Prahy. Stvárňuje mužskú časť rodiny Králikovcov. Som tam ja, môj brat, otec, dedo a pradedo, každý stvárnený ako králik - zviera,“ prezrádza detaily.

Pokračovannie na ďalšej strane...

Fotografie mladého herca a modela nájdete v našej GALÉRII