Do ostrova Bali sa speváčka Dara Rolins (49) zamilovala zhruba pred siedmimi rokmi a pravidelne ho navštevovala, až kým nevypukla epidémia korony. V ďalekej exotike si za desaťtisíce eur až do roku 2020 prenajímala sídlo, no potom imanie radšej investovala inam. Ako sa nedávno priznala, kúpila dom v Spojených arabských emirátoch. Ten sa podľa záberov, ktoré sama zverejnila, nachádza blízko luxusného päťhviezdičkového hotela Atlantis.

Superdrahý prenájom

O tomto čase sa Dara Rolins obyčajne nachádzala na exotickom ostrove v Indonézii, kde si prenajímala útulne zariadenú nehnuteľnosť s bazénom. „Odlietali sme väčšinou po Silvestri a vždy najmenej na mesiac. Posledné roky je všetko inak. Primárne pre pandémiu, ale ani pre školu sa nám už nedarí odletieť ani na tak dlho a ani na Bali, kde sú nezmyselné pravidlá či dlhá karanténa,“ vysvetlila pred pár dňami speváčka. Domček na Bali držala tri roky, pričom ročný prenájom ju zakaždým vyšiel približne na 30-tisíc eur. „Pustila som ho,“ priznala po začiatku korony. „Po tom, čo tam všetci moji známi a kamaráti boli častejšie ako ja, som si uvedomila, že to pre mňa zase takú cenu nemá.“

Zainvestovala v Dubaji

S novým priateľom, bývalým českým futbalistom Pavlom Nedvědom, naposledy Rolins dovolenkovala na Maldivách. Počas minuloročnej zimy a koncom mája sa za slnkom vybrala s trinásťročnou dcérou Laurou do destinácie, ktorá je o niečo bližšie k ich domovu. Odleteli do Dubaja, čo je z Prahy zhruba šesť hodín letu. V najznámejšom meste Spojených arabských emirátov, kde aj v januári je príjemných 24 stupňov Celzia, sa speváčka rozhodla o niečo viac zabývať.

Krajinu navštívila v poslednom roku niekoľkokrát. Dôvod je jednoduchý. „Tu sa všetko tak nejako dá, i keď s množstvom obmedzení. Čo je však v mojom, našom prípade podstatné - nelietame sem za atrakciami. Máme tu kúsok od pláže dom, takže si užívame viac-menej seba a pohodu. Vystačíme si a fakt sa nenudíme,“ priznala svojim fanúšikom Rolins pred rokom.

Vtedy by málokomu napadlo, že dom, ktorý spomína, aj vlastní. Keď ju nedávno istý muž na sociálnej sieti označil za zlatokopku, narážajúc na to, že ulovila známeho futbalistu, Dara sa ohradila. „Myslíte, že mi ten trojposchodový barak, ďalší v Emirátoch, dve autá v garáži a zopár miliónov na účte niekto venoval? To posledné, čo som, je zlatokopka, Zdendo. To mi ver,“ odvetila speváčka, ktorá sa v česko-slovenskom šoubiznise pohybuje od svojich jedenástich rokov.

Nový domov

Žiť v Dubaji môže byť pre niektorých životný sen a počas zúriacej koronakrízy by to bolo pre Rolins dokonalé útočisko. Nikto by sa nečudoval, keby začala uvádzať Spojené arabské emiráty za svoj domov aj na papieri. Obyvateľkou bohatej krajiny na Blízkom východe by sa mohla stať, ak by jej nehnuteľnosť stála aspoň milión dirhamov, čo je zhruba 230-tisíc eur. Vtedy by automaticky dostala pobytové víza na dva roky.

Darina nehnuteľnosť sa podľa záberov, ktoré zverejňuje, nachádza v blízkosti luxusného päťhviezdičkového hotela Atlantis. V jeho útrobách si neraz vychutnala kávu či urobila selfie, v hale sa vyfotila pri desať metrov vysokej soche amerického sklára Dala Chihulyho. Jedna noc v luxusnom komplexe stojí vo februári od 2 550 dirhamov, čo je 622 eur. Dara sa však rozhodla zainvestovať do domu. Aktuálne sa v Dubaji predávajú za celkom výhodné ceny, čo zapríčinila zrejme pandémia.

FOTO V GALÉRII

Na predaj sú mnohé byty či vily v elegantných komplexoch, kde majú obyvatelia zvyčajne k dispozícii klubovňu, plavecký bazén, tenisový kurt, záhrady, maloobchod, škôlku, priestory na grilovanie či cyklistické trasy. Mnohé realitky na internete uvádzajú, že ceny takýchto nehnuteľností sa začínajú približne od 150-tisíc eur za jednoizbový dom.