Bývalý tenista Martin Kližan (33) behanie po kurte vymenil za iné radosti a starosti. Najskôr za obchodovanie s kryptomenou a potom sa začal obzerať po nových pracovných možnostiach. Podľa vzoru iných športovcov si myslí, že prerazí v politike, zrazu chce byť starostom jednej z mestských častí Bratislavy. Ako sa PLUS 7 DNÍ podarilo zistiť, pri jeho úpornom naháňaní podpisov, ale aj vo voľnom čase mu namiesto dlhoročnej priateľky Nikol robí spoločnosť bývalá moderátorka Kristína Kormúthová (36). Za mesiac stihli minimálne štyri schôdzky.

Rozchod

Kližanovi sa rok po skončení tenisovej kariéry radikálne zmenil život. „Rozmýšľal som, čo by som mohol robiť, kde by som mohol zarábať, nemusel by som pri tom pohnúť prstom a mohol by som mať vyložené nohy. Obchodovanie s kryptomenou sa mi zdalo ako jediné, čo spĺňa tieto podmienky,“ priznal pred rokom pre sport24.pluska.sk.

Maturitu si urobil iba pred štyrmi rokmi, no športom zarobil vraj dosť. „Nechce sa mi byť do konca života zatvorený a mať vyložené nohy. Ja sa považujem za natoľko dravého človeka, že sa viem presadiť aj v inej sfére ako v športovej,“ dušoval sa.

Ešte donedávna ho v jeho cieľoch podporovala priateľka Nikol Solárová. Koncom augusta boli spolu na akcii na Bratislavskom hrade, no takmer po siedmich rokoch je ich láske podľa jeho známych koniec. „Martin sa nedávno s Nikol rozišiel a ona je z toho zronená,“ dozvedeli sme sa od nášho zdroja. A bývalý tenista? Od rozchodu si užíva spoločnosť inej krásky.

Blondínu vymenil za brunetu?

Kližan trávi čoraz viac času s Kristínou Kormúthovou. Bývalá moderátorka stála po jeho boku už pri letnom naháňaní podpisov na kúpalisku v Petržalke a figuruje aj v jeho videu na Instagrame. Neskôr dvojicu videli na futbale v rovnakej mestskej časti, za ktorú Kližan kandiduje. „Po celý čas mali k sebe veľmi blízko. Nechýbali dotyky ani bozky,“ dozvedeli sme sa od očitého svedka.

Ďalšie rande mal pár v septembri, obaja prišli podporiť dvadsiaty ročník kampane Na kolesách proti rakovine. Kristína zverejnila z akcie záber, na ktorom vytvára prstami srdce a za pozadie si zvolila Kližanovu hruď. Okrem verejných aktivít si vyšli na bowling. Hrali iba oni dvaja, o čom svedčí tabuľka vo videu, ktorým sa pochválil sám Kližan.

Iba výpomoc?

Napriek tomu, že za posledný mesiac spolu strávili dosť času, Kormúthová nám vzťah s Kližanom poprela. „Nie je to vôbec pravda. My sme kamaráti, poznáme sa sto rokov ešte z tenisových čias. Hrávali sme spolu tenis a teraz mu pomáham s mediálnou kampaňou. Točím a strihám mu videá, snažím sa mu nejako pomôcť, keďže som roky pôsobila v médiách,“ povedala pre PLUS 7 DNÍ Kormúthová a označila sa za „šťastne nezadanú“.

FOTO V GALÉRII

O rozchode dlhoročného kamaráta však Kristína veľa nevedela. „Ja sa do jeho súkromia nestarám,“ odvetila nám. Sama nikdy verejne žiadneho muža po svojom boku nepriznala.