Tip na článok
Slovenský cyklista Peter Sagan v lete ohlásil, že jeho vzťah s manželkou Katkou je v troskách.

Rozchod manželov Saganovcov má nemilé následky: Finančné suchoty?! Toto ponúkajú v zľave...

Rozchod manželov Saganovcov biznisu Katkiných rodičov nepomohol. Ich luxusný penzión má státisícové úvery, zíva prázdnotou a izby ponúka vo výpredaji cez lacné portály.

Galéria k článku (47 fotografií )
Luxus na Orave: Turisti si môžu vychutnať aj takéto vírivky
Slovenský cyklista Peter Sagan ohlásil, že jeho vzťah s manželkou Katkou je v troskách. Medzi oboma to už však neklapalo dlhšie, aspoň sa tak zdá podľa vyjadrení Kataríny na Instagrame. Zaryte mlčí. Katka Saganová sa k rozchodu s mažnelom Petrom nevyjadruje. Stanovisko vydala len prostredníctvom Instagramu. Práve na tejto populárnej sociálnej sieti začala byť aktívna začiatkom mája. Pridáva tam svoje fotky z cvičenia, s Marlonom či jedla. Cez tieto zábery posiela odkazy do sveta a možno aj samotnému Petrovi. Vylieva si srdce? Presvedčte sa ďalej!
Oddychovala u rodičov: Po rozchode v lete si Katarína odskočila z Monaka na Oravu

S ročným príjmom 6 miliónov eur je Peter Sagan (28) najlepšie platený cyklista na svete, zarobené peniaze si vie poriadne užiť, ale občas je štedrý aj k okoliu. Trojnásobný majster sveta žije v apartmáne v Monaku, kde s manželkou Katkou majú ešte stále trvalý pobyt. V čase, keď sa zdržiaval na Slovensku, neraz pomáhal s biznisom svojim svokrovcom. Tí okrem firmy na spracovanie a predaj exotických biopotravín prevádzkujú na okraji Dolného Kubína trojhviezdičkový priestranný a moderne vybavený penzión. Práve tam propagoval cyklista nápoj z topinambury, teda potraviny podobnej zemiakom, ktorá podľa reklamy „prežije aj rádioaktívny útok“, a vyrábajú ho Smolkovci.

„Sme Slováci, musíme si pomáhať,“ vysvetlil nám zrod videí Pavol Smolka, otec Saganovej Kataríny (29). Spoliehať sa mohol nielen na mediálnu podporu slávneho zaťa. Penzión v Dolnom Kubíne dokončil aj s príbuznými vďaka výdatnej vyše 200-tisícovej finančnej injekcii z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Potom však prišiel rozpad manželstva jeho dcéry a hviezdneho cyklistu. Po rozchode nezažívajú práve najlepšie časy ani Saganovi svokrovci.

Je to od ruky

Luxusnú kaskádovitú nehnuteľnosť postavili majitelia v krásnom oravskom prostredí, už na prvý pohľad je určená pre náročných klientov či VIP. Nechýba tyrkysový bazén či relaxačná zóna s priestrannou vírivkou, ktorá je súčasťou najdrahších izieb. V poslednom období však penzión akoby zíval prázdnotou. Už v lete, keď sa po dlhšom čase zjavila v rodinnom penzióne Katarína Saganová so synom Marlonom a strávila u rodičov desať dní, bolo vidieť, že veľa hostí tam ubytovaných nebolo.

Budova sa nachádza v pokojnej prímestskej štvrti vzdialenej kilometer od historického centra Dolného Kubína a ponúka hosťom moderné ubytovanie, napriek tomu nie je oň, ako sa zdá, až taký veľký záujem. „Veľa o ich penzióne neviem. Je to od ruky, smerom na mestskú časť Medzi­hradné. Pravdupovediac, nikdy som tam nebola ani len na káve,“povedala nám Dolnokubínčanka, podľa ktorej domáci penzión masovo nevyhľadávajú. Jej slová nám potvrdila aj ďalšia rodáčka Kataríny Saganovej. „Neviem veru, ako im to ide. Ale videla som ich na zľavovom portáli a s cenou išli riadne dole,“ doplnila.

Biznis v ohrození?: Penzión, ktorý vlastnia Smolkovci, zíva prázdnotou.
Biznis v ohrození?: Penzión, ktorý vlastnia Smolkovci, zíva prázdnotou.
Archív

Ľudí lákajú na zľavu

Niet sa ani čo čudovať. Obyčajní ľudia v skromnej časti Slovenska majú asi iné priority, než vylihovať v priestrannej vírivke či vysedávať na káve v luxusnom penzióne s nádejou, že možno ulovia autogram známeho cyklistu. Trojhviezdičkové zariadenie však zjavne trpí i nedostatkom turistov. Ako inak si vysvetliť, že penzión sa nachádza na zľavovom portáli - noc pre dve osoby si dnes môžete kúpiť lacnejšie než inokedy, a to za necelých sto eur. „Exkluzívny pobyt na Orave pre najnáročnejších s privátnym jacuzzi na terase a neobmedzeným wellnessom,“ lákajú Smolkovci potenciálnych klientov prostredníctvom internetu.

A to si v období 2014 - 2015 zobrali manželia na rekonštrukciu rodinného penziónu úver v hodnote jeden milión eur. To znamená, že penzión musia prevádzkovať päť rokov, inak budú musieť eurodotácie vrátiť. Rovnako musí byť objekt prístupný 24 hodín denne. Hovorilo sa, že jedným z dôvodov, prečo sa Saganovci rozišli, je aj fakt, že Katarína tlačila nášho úspešného cyklistu do toho, aby rodičom pomohol so splácaním.

Katarínin otec však tieto informácie odmietol, k Petrovej údajnej finančnej pomoci sa svojho času vyjadril jasne: „Nie je to pravda. Nikdy sme Petra do ničoho nenútili.“ Fakt však je, že Peter Sagan reklamné spoty na produkty, ktoré predáva Katarínina rodina, či na samotný penzión už nenakrúca. Každá reklama, bárs aj na zľavovom portáli, tak rozhodne musí byť vítaná. Či nízka vyťaženosť penziónu spôsobuje Smolkovcom finančné problémy, sme sa nedozvedeli. Na naše otázky nereagovali.

Fotografie nájdete v našej galérii.

Anketa
Myslíte si, že kvôli rozchodu Saganovcov zíva penzión Smolkovcov prázdnotou?
  • 23%
  • 11%
  • 4%
  • 62%
VIDEO Plus 7 Dní