Bežný smrteľník to môže vnímať ako vrtoch, no pre tých, ktorí nemajú hlboko do vrecka, to je bezpochyby príjemná letná zábava. Jachty v hodnote niekoľkých rodinných domov vlastnia aj niektorí Slováci, ktorých impozantné kúsky kotvia v zahraničí. Zväčša v Chorvátsku, Taliansku či na Azúrovom pobreží. Plavbou na luxusných lodiach sa v posledných rokoch chvália aj mnohé známe Slovenky, ktoré si dovolenku na mori užívajú po celom svete. Hoci zrejme máloktorá z nich je majiteľkou tohto plavidla, ani prenájom nie je lacná záležitosť. Za týždenný relax na jachte zaplatíte pekný balík peňazí.

Štýlové námorníčky

Fotografia ako z módneho žurnálu - dáma stojí na palube jachty v letných šatách a díva sa do objektívu či do diaľky. Takýto záber je v našom šoubiznise čoraz viac trendy. Pred pár dňami sa podobnou snímkou pochválila bývala Miss Kristína Činčurová (22), ktorá sa nechala nafotiť na jednej z jácht v raji boháčov - v Monaku. „Naša loď ako taxi na párty počas Grand Prix,“ napísala na sociálnej sieti po tom, čo sa zjavne zúčastnila na pretekoch formuly 1.

Na jachte rada pózuje aj manželka hokejistu Mariána Gáboríka (37). Jednou z destinácií, ktoré ju uchvátili, sú Kajmanie ostrovy. Pred pár dňami však Ivana Gáboríková (32) s mužom brázdila šíre Jadranské more. „Chorvátsko je naša topka,“tvrdí bývalá tanečnica, ktorá dovolenku v týchto končinách trávila s manželom a priateľmi aj v minulosti.

Koľko takýto prenájom stojí, a kto ďalší si takúto luxusnú dovolenu na mori užíva, sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ >>