Nepomôžu si. Koronavírus negatívne ovplyvnil všetky sféry života. Mnohí Slováci stratili nielen prácu, ale rúca sa im aj budúcnosť. Tvrdé stretnutie s pandemickou realitou pocítili aj známe osobnosti, ktoré si pred časom kúpili či začali stavať vysnívanú nehnuteľnosť. Šíriaca epidémia im stavbu domu buď pribrzdila, či úplne zastavila.

Keď stavajú v inom okrese

O ulicu ďalej ako Plačková stavia speváčka a herečka Dáša Mamba Šarközyová (31) s partnerom, tanečníkom Tonym Poruchom (30). Pár tvoria už päť rokov a vychovávajú takmer dvojročného syna Manola, s ktorým zatiaľ žijú v útulnom byte v Bratislave. Pred časom sa rozhodli pre ráznu zmenu, utiecť za pokojom na dedinu, ďaleko od ruchu hlavného mesta.

 

Kúpili pozemok a rozostavanú vilu, ktorú si pretvárajú na svoje hniezdočko snov. „To, že chceme dom, sme vedeli už dávno. Keď som otehotnela, začali sme na tom reálnejšie pracovať. Túžili sme mať viac súkromia, priestoru pre dieťa, psy aj pre nás,“ priznala pre PLUS 7 DNÍ pred rokom Mamba.

S manželom nestavajú obrovskú vilu, ich nový dom bude jednopodlažný so štyrmi izbami. „V budúcnosti, keď sa budeme náhodou veľmi nudiť, postavíme druhé poschodie,“ prezrádza Dáša rodinné plány a zároveň priznáva, že na stavbu sa vracajú takmer každý deň. „Sme tam preto, lebo z toho máme radosť a teší nás pozerať sa, ako sa zhmotňuje náš sen.“

Zo zúriacej epidémie má však Mamba hlavu v smútku. „Vždy keď už sa konečne niečo začne robiť a máme pocit, že sa ideme niekam posunúť, príde lockdown. Nám to proste nie je súdené dokončiť. A nemôžeme tam ani ísť, lebo je to iný okres. Hlavne, že platíme dve hypotéky,“ hnevá sa Šarközyová, ktorá má s partnerom pozastavené alebo skomplikované aj všetky pracovné projekty.

Zostáva jej len dúfať, že výnimočný stav nebude trvať dlho, prežijú ho v zdraví a finančne ich až tak nepoznačí.

Fotografie nájdete v našej GALÉRII