Europoslankyňa Monika Beňová je na politickej scéne už pekných pár rokov. Za toto obdobie sa v jej živote veľa zmenilo. Bola dvakrát vydatá, jej prvý manžel Martin Beňo bol športový novinár a v roku 2004 zomrel, z tohto vzťahu má politička aj syna Martina. Druhýkrát sa vydala za podnikateľa Fedora Flašíka, v apríli 2017 sa však takmer po jedenástich rokoch manželstva rozviedli. Brunetka tak začala novú životnú etapu, ktorá jej výrazne prospieva. Vyzerá lepšie ako kedykoľvek predtým. A to dnes oslavuje okrúhle jubileum - päťdesiat rokov, čo by pri pohľade na ňu zrejme nik nepovedal.

Zahltená smskami

Zaujímalo nás preto, ako tento deň trávi a či sa v jej živote dovŕšením 50-tky niečo mení. „Prežívam to veľmi v pohode. Krásne mi ráno zablahoželali deti, hneď o pol ôsmej, dostala som pekné darčeky, potom som tu už mala veľa kamarátov, ktorí si považovali za dôležité prísť mi osobne zagratulovať. Zablahoželal mi aj môj bývalý manžel, ktorý mi poslal krásnu kyticu, po svojom šoférovi, aj z toho sa veľmi teším. A teraz si tak posedkávam a odpovedám na množstvo správ, ktoré dostávam a rozmýšľam, či sa niečo zmenilo a od včerajška ani nič veľmi . Je to vlastne rovnaké akurát, že dnes je deň narodenín. Cítim sa aj po 50-tke stále príjemne,“odvetila nám Beňová, ktorá plánuje niekoľko osláv, keďže počas leta sú jej priateľa ešte na dovolenkách.

Maratón osláv

„Je to trošku komplikované, lebo prakticky väčšina mojich kamarátov a známych je poodcestovaná ešte na dovolenkách, takže sme to tak nejak preložili na september. A keďže päťdesiatka je okrúhla, tak je to niekoľko takých separátnych osláv, ktoré budem mať aj v Európskom parlamente, aj s kolegami tu na Slovensku aj s rodinou a tak ďalej,“ netajila politička, ktorá nám prezradila aj to, prečo vyzerá rokmi stále lepšie. „Podľa mňa je to tým, že v 50-tke netlačíte na pílu, že už nemáte pocit, že musíte byť krásna. Čím ste mladšia, tak máte pocit, že spoločnosť na vás tlačí, že musíte robiť všetko preto, aby ste dobre vyzerali. A potom jedného dňa sa zobudíte a zistíte, že to vôbec nemusíte robiť a že už to nejak v tom živote pôjde samo, a že oveľa dôležitejšie je to, ako si to vnútorne nastavíte. A keď ste sama so sebou v pohode a máte sa rada, tak potom, samozrejme, že sa to zobrazí aj na vás. Už nemám pocit, keď vyjdem na ulicu, že sa musím všetkým páčiť,“odvetila Beňová, ktorá sama priznala, že vek nerieši.

Pozrite sa, ako Monika Beňová rokmi menila svoj imidž

Monika Beňová na krste svojho syna
Monika Beňová na krste svojho syna
Zdroj: Instagram