Z kedysi roztomilej speváčky a herečky Lucky Vondráčkovej (41) je dnes dospelá žena, matka dvoch synov, Adama a Matyáša, z rozvráteného manželstva s hokejistom Tomášom Plekancom (38). „Svoj život delím na obdobie pred deťmi a po deťoch,“ vyznala sa, ako veľmi ju poznačilo materstvo. V čase rozvodu o svoje ratolesti s manželom zvádzala tvrdý boj, počas ktorého prišlo aj na štipľavé odkazy prostredníctvom médií. Dnes sú vraj už obaja nad vecou a Lucie tvrdí, že za peklo, ktorým prešla, je vďačná, pretože ju zocelilo. V súčasnosti má po boku nového partnera, českého moderátora Petra Vojnara (45). Dobrou náladou prekypovala aj počas rozhovoru pre PLUS 7 DNÍ, ktorý poskytla ERIKOVI KOLLÁRIKOVI. Usmievala sa napriek tomu, že v čase nášho stretnutia, sa jej exmanžel znova ženil.

Lucie, akú ste mali predstavu o svojom budúcom živote v čase, keď ste už ako tínedžerka čelili obrovskej popularite?

Mala som viac platforiem, ktoré ma bavili. Okrem spievania a herectva dabing a jazyky. A to sa nezmenilo. Takže pokračujem v tom, čo som vždy chcela a robila.

A v súkromí? Nesnívali ste o harmonickej a súdržnej rodine, v akej ste s bratom Davidom vyrastali vy?

Ja nežijem život svojich rodičov. Oni vyrastali v inej dobe a podmienkach. Každý musí byť zodpovedný sám za seba. Dnes je podstatne väčšia rozvodovosť ako kedysi. Hovorí sa, že rozvod je ako malá smrť, ja som to tak nikdy nevnímala. Skôr ako nový začiatok.

Na Slovensku v súčasnosti pripravujete album s novými skladbami. V texte prvého singla Vzkaz v láhvi vyčítate svojej láske, že nečíta vaše maily a že raz pochopí, že ho máte rada. Do akej miery je to vaša autentická výpoveď?

O rôznych formách lásky spievam celý život a inak to nebude ani na novom albume, ktorý pripravujeme s Braňom Jančichom. Vzkaz v láhvi by som nespájala s ničím konkrétnym, no pocit, ktorý tam opisujem, pozná každá žena. Je pravda, že každý môj text je o nejakej skúsenosti, ktorá vo mne rezonuje. Vo svojom veku som už zažila všeličo. Nie vždy bolo všetko zaliate slnkom, ale to je skvelý arzenál pre vytváranie pocitov a emócií, z ktorých potom ako speváčka a herečka môžem čerpať.

Takže nie je ten text o tom, že ste sa stále nezmierili s krachom manželstva?

Človek po takomto životnom karambole potrebuje partnerský detox. Ja som bola len s deťmi celé tri roky a bolo nám dobre. Tak­že odvtedy pretieklo už veľmi veľa vody.

Vďaka čomu, prípadne komu sa vám podarilo opäť usmievať a byť nad vecou?

Osud nám v živote nadeľuje toľko, koľko znesieme. Neraz som v rôznych situáciách zauvažovala, či to alebo ono ešte zvládnem. Vždy som si povedala, že sa o to pokúsim. Stále totiž platí, čo ťa nezabije, to ťa posilní. Každý pád, či už profesijný, citový, alebo osobný, ma viedol k novej životnej komnate. Takže nič z toho, čo som doteraz zažila, by som zatiaľ nemenila. Dokonca by som si to pokojne vrátane tých boľavých vecí zopakovala.

Lucie Vondráčková
Zdroj: Instagram

Kládli ste si otázku, prečo sa to muselo stať práve vám?

Všetko má svoj dôvod. Verím, že Pánboh to s nami myslí dobre, no nedá sa mu uprieť zmysel pre drsný humor. Keď nepočúvate jeho signály, on pridáva a pridáva, pričom je to čoraz drsnejšie a vo finále je z toho strašná lekcia.

Vinou sociálnych sietí sú dnes vzťahy vo fakt veľkom nebezpečí.
Lucie Vondráčková

Veríte, že keby ste sa viac riadili Božími signálmi, skončil by sa váš vzťah inak?

Myslela som to všeobecne. Ja to mám tak, že aj keď je najhoršie, vidím v tom to lepšie. Aj keď spadnem na kolená, vždy nájdem nejaký dôvod vstať a ísť ďalej.

Psychológovia hlásajú, že životné pády sú dôležité, pretože až keď sa človek ocitne na dne, môže sa odeň odraziť a ísť ďalej. Vnímate to tak aj vy?

Aj Hannibal hovoril, že šesťkrát spadnem a siedmykrát vstanem a idem ďalej. Spadnete však vždy. Nemôžete nespadnúť. Udrie­te si ústa v najväčšom bahne, ale musíte vstať.

S manželom, hokejistom Tomášom Plekancom ste v Kanade žili osem rokov, počas ktorých sa vám narodili dvaja synovia. Keď prišli problémy, kto vám robil bútľavú vŕbu?

Zverujem sa výlučne svo­jim denníkom, ktoré si vediem od dvanástich rokov. To mi pomáha. Ľuďom sa takmer nezverujem.

Považujete sa za psychicky silného človeka?

To neviem. Vždy som si vedela v sebe všetko vyriešiť sama. Je fajn mať okolo seba ľudí, ktorí vám veria a podporujú vás, no prečo by som ich mala zaťažovať svojimi problémami?

Lucie Vondráčková
Zdroj: Instagram L. V.

Ako dlho pred rozvodom ste sa v manželstve cítili nešťastná?

Ja som sa necítila nešťastne. Všetko, čo sa okolo nás dialo, som chápala. Zrazu prišla zmena stavu a bolo všetko trochu inak. Rozchod ako taký je veľmi krehký.

Váš rozvod prebiehal veľmi turbulentne. Všetky zlé veci, ktoré ho sprevádzali, ste už zažehnali?

To, že sa človek zamiluje niekde inde a odíde od rodiny, sa môže stať. Potom je už len na tých dvoch, ako si to navzájom odpustia. Teraz je vďaka sociálnym sieťam také jednoduché niekoho stretnúť. Preto sú dnes vzťahy vo fakt veľkom nebezpečí. Ak majú partneri deti, musia sa naučiť spolu neustále komunikovať. To predsa nejde niekoho odstrihnúť. My sme sa nikdy neprezentovali súkromím na sociálnych sieťach. Len prácou. Moji fanúšikovia to odo mňa ani nečakajú. Všetko sa deje z nejakého dôvodu. Po čase aj tie bolestivé veci hodnotíte tak, že ste sa vďaka nim oslobodili, a ste radi.

Hoci vám v manželstve po boku úspešného hokejistu finančne nič nechýbalo, nikdy ste neprestali pracovať. Pravidelne ste muzicírovali a filmovali nielen v Česku, no päť filmov ste natočili aj v Kanade. Ako sa vám podarilo dostať do tamojšej filmovej brandže?

Lano mi hodila Češka, ktorá tam dlhšie žila. Začalo sa to tak, že hľadali dievča s európskymi črtami tváre, tak si ma vybrali na hlavnú postavu. Videli moje portfólio, zistili, že nie som začiatočník, a to mi otvorilo dvere do kanadskej hereckej únie. Aj keď tam už nežijem, mám ponuky na dva nové filmy. Pre koronavírus zatiaľ všetko stojí.

V Prahe plánujete ostať už natrvalo?

Áno, vrátila som sa pred viac ako dvomi rokmi.

Do Česka sa vrátil už aj váš exmanžel. Skončila sa mu tam zmluva s klubom, v ktorom hral?

Neviem presne, ale prerušil ju predčasne.

Ako vaše deti znášajú striedavú starostlivosť?

To sú veľmi interné veci, ale chlapci sú zdraví, smejú sa a nič im nechýba.

PREKVAPENIE O svadbe exmanžela Tomáša Plekanca s bývalou tenistkou Luciou Šafářovou vraj nevedela.
Zdroj: Instagram

Nezaznamenali ste u nich po presťahovaní do Česka kultúrny šok?

Ale nie. Navštevujú britskú školu a deti sú všade na svete rovnaké, takže nie je problém.

K čomu inklinujú? Prejavujú sa umelecky?

Vediem ich najmä k športu. Uvidíme, čo ich v budúcnosti chytí. Snažím sa, aby boli čo najviac vonku. Nepáči sa im, že im beriem iPady a notebooky a vyhadzujem ich z okna.

Pred časom ste vyjadrili túžbu po dievčatku. Platí to ešte?

Neviem, či by som si ešte trúf­la otehotnieť, už som dosť stará. Ak so mnou bude mať Pánboh taký plán, podvolím sa, ale zvlášť to nepodporujem.

Ako dlho ste so súčasným partnerom Petrom Vojnarom?

Vygooglite si.

Bývate v spoločnej domácnosti?

Nie, ale sme spolu tak intenzívne, akoby sme spolu bývali.

Svoj život delím na obdobie pred deťmi a po deťoch.
Lucie Vondráčková

Váš partner má z predchádzajúceho vzťahu syna Sebastiána. Ako s ním vychádzajú vaše deti?

Sadli si a som tomu veľmi rada.

Aký máte názor na to, že sa v Česku chystajú obnoviť anketu Zlatý slávik?

Myslím, že je to fajn párty pre ľudí z brandže. Stretnú sa tam, zmerajú si sily a snažia sa robiť čo najlepšie hity. Keď som ja skončila vysoko, vždy som mala aspoň dva hity. Všetko sa to začalo v roku 2006, keď som naspievala skladby Vítr a strach.

Nemali ste pocit, že istý čas ste boli na Slovensku populárnejšia ako v Česku?

Asi áno. To bolo približne od roku 1996 do roku 2000.

SO SYNMI „Som napoly mama a napoly otec,“ tvrdí o výchove ratolestí.
Zdroj: Profimedia

Vaším veľkým fanúšikom aj kamarátom bol Jozef Nodžák, čiže televízny Majster N. Spomínate si na neho?

Mal rád nielen mňa, ale aj Barbaru Haščákovú. Raz si nás obe pozval do svojej relácie. Bolo to veľmi zábavné a video z nej umiestnili na YouTube. V Prahe mi pokrstil aj CD-rom. Vždy, keď som bola v Bratislave, rada som s ním zašla na obed. Bolo to také pekné, pracovné priateľstvo.

Vraciate sa niekedy nostalgicky k svojej detskej kariére?

Málokedy, pretože mám stále plno práce, ktorá sa viaže na súčasnosť. Ale vždy je to fajn spomienka. Zdá sa mi to ako včera. Pozerám viac dopredu ako dozadu. Nostalgia u mňa nemá priestor. Z minulosti však čerpám skúsenosti. Tie sú neprenosné.

 

Bez akých piesní sa nezaobíde žiaden váš koncert?

Kdo tě má rád, Láska na sto let, Láska umí víc, Vítr a strach. To je zlatá studnica. Keby som niektorú z týchto piesní nezaspievala, asi by ma vypískali. (Smiech.)

Mohlo by vás zaujímať: