Zdalo sa, že sú jeden pre druhého stvorení. No stačilo niekoľko mesiacov, ktoré podnikateľ Alexander Salmanov strávil za mrežami, a ich manželstvo sa zrútilo ako domček z karát. Lenka sa už dokonca odsťahovala z ich spoločnej domácnosti.

Koniec vzťahu zaskočil aj ich blízkych priateľov, pretože ešte pred časom sa blondínka za svojho obvineného manžela a jeho bezúhonnosť bila ako lev. Čo otriaslo doteraz neotrasiteľnou láskou? Je za tým nevera či majetky? A kto vlastne podal žiadosť o rozvod?

Koniec

Keď si herečka a speváčka s umeleckým menom LeRa brala o štyri roky mladšieho ruského podnikateľa, ktorý sa venoval predovšetkým obchodu s alkoholom, zdalo sa, že stretla pána úžasného. Že sa vydala do veľmi dobre situovanej rodiny a k šťastiu už nič viac nepotrebuje. Život to však zariadil ináč.

Herečkinho manžela Alexa spolu s jeho otcom Sergejom obvinili z korupcie a daňových únikov. Od apríla tohto roku podnikatelia sedia vo vyšetrovacej väzbe. Od začiatku nebolo ich väčšieho obhajcu než Lenky.

Nesedela doma, pracovala na tristo percent a verejne sa svojich najbližších zastávala s obdivuhodným temperamentom. Všetkých obviňovala z výmyslov a video, na ktorom boli podnikatelia zachytení, ako podplácajú daňovú úradníčku, označovala za zmanipulované a nadabované.

„Mám v sebe množstvo energie a optimizmu. Keď by už iní boli na sedatívach, ja sa zatnem a idem ďalej. A po svojom. Dvakrát za mesiac mi môže manžel volať a píše mi skoro každý druhý deň krásne listy,“ tvrdila nám ešte v septembri.

Odvtedy sa situácia radikálne zmenila. Na stole údajne už niekoľko týždňov ležia rozvodové papiere. Informácie o chystanom rozvode potvrdil pre PLUS 7 DNÍ aj hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak, „Takéto podanie sa na súde nachádza. V zmysle zákonných ustanovení súd ďalšie informácie neposkytuje,“ dodal.

Iba hra?

Keď sme oslovili speváčku, ktorá mala podľa našich zdrojov podať žiadosť o rozvod, nič nezapierala, no vo všetkých vyjadreniach bola veľmi opatrná.

„Nechcem sa teraz k tomu vôbec vyjadrovať, ani k dôvodu, ani k iným záležitostiam. Je to súkromná vec. Dôvody sú veľmi pragmatické. To je všetko, čo k tomu poviem. Nie je za tým nenávisť ani nič iné. Nie je to nič škandalózne,“ povedala a snažila sa tváriť, že nové životné okolnosti zvláda s prehľadom.

„Som úplne v pohode. Nijaká krivda alebo prúser sa nedejú. Proste sa musíme rozviesť, to je celé,“ uzavrela celú debatu. Pátrali sme preto po dôvodoch rozpadu zdanlivo najpevnejšieho zväzku na území celého Slovenska. A prekvapujúco ich mohlo byť viacero.

Podľa nášho dobre informovaného zdroja prišla umelkyňa na to, že jej manžel mal ešte v čase, než nastúpil do väzby, podozrivo blízko k iným ženám, ba dokonca aj k jej kamarátkam. Údajne si v base spytoval svedomie a s rozvodom hneď súhlasil.

Keď sme sa jej spýtali na neveru, okamžite ju vyvrátila: „O tomto neviem, ako by som sa k tomu mala vyjadriť.“ Vzápätí sa však zháčila a spýtala sa, kto z nich dvoch mal byť neverný. Po tom, ako padlo meno jej manžela, intonácia jej hlasu v sekunde zmäkla. „No. To by som na vašom mieste riešila s ním, keď budete mať možnosť,“ odporučila nám.

Podľa ďalšej verzie sú za rozchodom kedysi idylického manželstva peniaze. „Mám normálne svoj účet a kasičku, kde si dávam korunku ku korunke. Poznám ženy, ktoré manželia živia a je to ich voľba. Ja si to neviem predstaviť,“ dušovala sa ešte pred pár mesiacmi umelkyňa. Zlé jazyky teraz tvrdia, že o jej ťažko vydreté úspory ju vraj pripravila vlastná svokra. Ide vraj o desaťtisíce eur, ku ktorým sa Lenka nevie dostať, a v čase, keď Salmanovovci môžu mať vážne finančné problémy, lebo ani snaha očistiť ich meno nemôže byť lacná, sa hodí každé euro.

„Čo? To kto dáva takéto informácie? Nie, to nie je pravda,“ rozohnila sa speváčka, ktorá má podľa našich informácií pred svokrou rešpekt, a túto verziu zmietla zo stola.

Čítajte viac:

Pocisková sa pozná so Salmanovovcami: Budem stáť pri nich!

Lenka Salmanovová radikálne schudla, manžel jej z basy píše listy

Svet podľa LeRy

Navonok to však vyzerá tak, že so svojím manželom vychádza tridsaťjedenročná Lenka Salmanovová stále veľmi dobre ani nemajú žiadne problémy. K rozvodu sa totiž odmietla vyjadriť hlavne preto, že sa s ním najprv musí poradiť. Preto vzniká otázka, či rozvod nie je iba divadlo. Kvôli majetkom? Je tu totiž aj ďalšia zmena, ktorá sa v živote mladej muzikálovej speváčky medzičasom udiala.

Blondínka sa vraj odsťahovala zo Šamorína, kde mali predtým s manželom spoločnú spálňu. Jej cesta mohla viesť do historického centra Bratislavy, kde Salmanovovci vlastnia dva byty vedľa známeho hotela Carlton.

Aj Lenka je spolumajiteľkou jedného z nich, no nebýva tam. Kde momentálne našla nový domov, nám nechcela prezradiť. „Veci sú komplikované. Normálne bývam u seba,“ odbila nás. Podarilo sa nám však zistiť, že speváčke poskytol ubytovanie údajne jej manažér Ján Čižniar. Vo všetkej počestnosti. Veď vlastnú svadbu má Lenka Salmanovová ešte v čerstvej pamäti.

Keď si Alexa, ako mladému podnikateľovi hovoria priatelia a známi, pred štyrmi rokmi brala, za družičku im išla Nela Pocisková a medzi pozvanými bol aj ich spoločný priateľ Ján Ďurovčík. „Svadba bola veľkolepá, typicky moja, všetkého veľa. Bol to naozaj najkrajší deň v mojom živote,“ chválila sa i tým, že lepšie si vybrať nemohla.

„Môjho manžela som spoznala pred divadlom, keď sme robili muzikál Neberte nám princeznú. Bol s kamarátom, ktorý vtedy chodil s mojou kolegyňou. Keď sme sa videli, prebehli hromy, blesky - také ako z romantického filmu, aj keď vôbec nie je môj typ,“ opísala nám raz ich zoznámenie.

Na Alexovi jej imponovalo všetko vrátane toho, že je ruského pôvodu. Mala na to pragmatické vysvetlenie. „Pre Rusov majú pojmy ako láska, rodina a priatelia na rozdiel od mnohých Slovákov naozaj hodnotu. Je to citeľné. Keď niečo povedia, tak si za tým stoja. Viem, že mu môžem v každej oblasti plne dôverovať.

Keď porovnám moje manželstvo so vzťahmi mojich kamarátok, ktoré nie sú také skvelé, tak si viem veľmi zvážiť, ako dobre mi je. Môj manžel je vychovaný tak, že nie je promiskuitný a nepodvádza ma. Ja som tiež tak vychovaná. Našli sme sa,“ takto opisovala svoje manželstvo asi pred rokom.

Keby z manželovej strany prišlo na neveru, vyhrkla, že by ho zabila. Nepopierala ani to, že jej manžel poskytoval zázemie. „Čo sa budeme teraz tváriť. Keď ja mám veľké ambície, tak by som ocenila, keby aj moja polovička mala ambície. Alex je extrémne šikovný.“

Kde sa vzali

Veľkopodnikatelia Salmanovovci sa na Slovensku objavili niekedy začiatkom deväťdesiatych rokov. Prišli z ruského mesta Samara, kde im, podľa slov ich niekdajšieho obchodného spoločníka, začalo byť príliš horúco. „Som zdesená, čo sa u nás môže pritrafiť slušnej rodine, ktorá postupovala vždy podľa právnych noriem a štandardov,“ vyjadrovala sa nedávno Lenka.

Pozabudla, že jej manžel Alex pred dvoma rokmi na bratislavskom nábreží trikrát vystrelil na obchodného partnera. Za streľbu dostal pokutu tritisícpäťsto eur. Na súde sa Salmanovovci ocitli aj neskôr. Voči Alexandrovi a jeho otcovi Sergejovi bolo vznesené obvinenie z korupcie.

LeRa obviňovala z komplotu všetkých, od súdov až po vrátnika. Nerozhodilo ju ani obvinenie, že jej svokor Sergej sa pokúsil vylákať od Slovenskej republiky vyše sedemdesiatpäť miliónov eur, čo pred časom potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Andrea Predajňová.