Už vie, čo bude robiť po skončení profesionálnej kariéry cestného cyklistu. Peter Sagan (33) investoval v roku 2016 do obrovskej nehnuteľnosti a spočiatku nebolo celkom jasné, na čo ju využije. Podľa sport24.pluska.sk vila v žilinskej štvrti Závodie, ktorú premenil na luxusný hotel, je pred dokončením. Stavba známeho športovca sa nachádza na vŕšku a v minulosti bol na rovnakom mieste priestor pre vojenské cvičenia.

Pôvodným majiteľom haciendy bol Tibor Furmánek, cyklista ju kupoval prostredníctvom firmy Peat s.r.o., ktorej vtedajším majiteľom bol jeho otec Ľubomír. Stála 1,7 milióna eur. "Je to veľký projekt s hotelom, reštauráciou, fitnesštúdiom a kúpeľmi,“ nadhodil pred štyrmi rokmi. V minulosti sme sa presvedčili, že na žilinskej stavbe sa pracovalo za každého počasia a ročného obdobia.

Hovorilo sa aj o tom, že na mieste vyrastie aj nové múzeum Petra Sagana. Ak by sa tak stalo, mohlo ísť o svetovú raritu. Máloktorým osobnostiam čosi také zriadili už pred smrťou. Zo športovcov sa vlastným múzeom pýši portugalský futbalový zázrak Cristiano Ronaldo. Na Madeire, odkiaľ pochádza, mu odhaľujú sochy v životnej veľkosti a medzi muzeálnymi exponátmi ukazujú turistom dresy, kopačky, fotografie a trofeje z rôznych období jeho kariéry.

FOTO veľkolepého Saganovho sídla v GALÉRII

Ak by túžil Peter Sagan po kariére u nás podnikať pod svojim menom, musel by v Monaku zrušiť trvalý pobyt. No ak budú vlastníkmi hotela jeho dvaja bratia, hotelových hostí môže pokojne vítať on sám pri vstupnej bráne, ktorú zdobí jeho obrovské logo.