Kultúrne izolovaní sme si v socializme s nadšením vychutnávali seriálových romantických hrdinov v krásnom prostredí neznámych krajín, ktorí nás inšpirovali k hrám, ba dokázali vyvolať poriadny ošiaľ. Či už išlo o rytierov, zbojníkov alebo pirátov.

Rytier Búrka

Rytier François de Ricci v podaní Roberta Etcheverryho a krásna Isabelle de Sospel, ktorú stvárnila Geneviève Casileová.
Zdroj: Profimedia

Historicko-romantické filmy z francúzskeho prostredia sa v našich končinách vždy tešili veľkej obľube. Inak tomu nebolo ani v prípade seriálu z roku 1967 s pôvodným názvom Le Chevalier Tempête. Nadchol najmä dievčatá, ktoré snívali o rytierovi Françoisovi de Ricci v podaní Roberta Etcheverryho a túžili po šatách a účesoch, aké nosila krásna Isabelle de Sospel. Plavovlasú grófku si zahrala Geneviève Casileová.

Rytier so svojim sluhom Guillotom (Jacques Balutin) putovali krajinou a ich kordy sa vedeli poriadne obracať. Jednotlivé epizódy však boli veľmi krátke, trvali len 25 minút. Nezabudnuteľným bol aj dabing hlavného hrdinu v podaní Ľuba Romana.

Robert Etcheverry (vpravo) zomrel v roku 2007 vo veku 70 rokov.
Zdroj: Profimedia

Robert Etcheverry zomrel v roku 2007 vo veku 70 rokov. Jacques Balutin aj Geneviève Casileová sú osemdesiatnici.