Herečka a speváčka Petra Černocká (71) už roky žije so svojím druhým manželom Jiřím Pracným v pražskej mestskej časti Strašnice, kde býva v radovom dome so záhradou. Navonok nenápadný dom však vnútri skrýva hotové poklady. Petra totiž miluje starožitný nábytok a za tie roky sa jej podarilo zohnať celkom zaujímavé kúsky. "Milujem okolo seba predmety, na ktorých pracovala predovšetkým starostlivá ľudská ruka," hovorí Petra.

Dom síce nie je veľký, ale Petre poskytuje všetko, čo potrebuje pre spokojný život. Na prízemí je predsieň, menšia kuchyňa a obývacia izba. Na prvom poschodí je spálňa, kúpeľňa s WC a pracovňa. Aj keď bol domček, ktorý si kúpila takmer pred 40 rokmi, dobre udržiavaný, postupne ho celý zrekonštruovala. "Urobili sme nové rozvody, renovovala som kúpeľňu, kuchyňu a vybúrala som priečku z chodby do izby, aby vznikol väčší priestor." Z interiéru domu dýcha príjemná atmosféra zo starých čias. Svoje miesto tu majú aj kocúr a šteňa Kačenka.

 

Porite si FOTO domu Petry Černockej, aj jej chalupy

 

Ak však chce Petra zrelaxovať v prírode, vyrazí na chalupu v obci Kytice neďaleko Děčína. A tam to naozaj vyzerá v rozprávke. Starodávny vidiecky domček v krásnej prírode si nevedia vynachváliť ani jej jediná dcéra Bára a vnučka Coco, ktoré si relax  "na chalupe u maminky" veľmi pochvaľujú. Hotový raj na zemi, veď pozrite v galérii.

Petra Černocká s dcérou Bárou na chalupe v Kytici.
Zdroj: Instagram