Neutajené veľkolepé oslavy v radoch slovenských umelcov už pomaly vymizli. Juraj Kukura je výnimka. Svoje sedemdesiatiny „odpálil“ vo veľkom štýle minulý piatok v Divadle Aréna, ktorému šéfuje.

Sedemdesiatnik Kukura: Luxusný dar od bývalého šoféra
Zdroj: Emil Vaško

Foto: Emil Vaško

Najskôr stovkám hostí pripravil predstavenie Bratia Karamazovovci. To žne úspechy v Česku, je totiž v repertoári pražského Činoherného klubu. Kukura v ňom stvárňuje postavu starého hriešneho Karamazova. Pri záverečnom potlesku mladí herci Milena Minichová, Kristína Greppelová, Natália Puklušová, Braňo Deák a Matej Koreň oslávencovi zaspievali narodeninovú pieseň a na pódiu sa objavila aj najmladšia generácia Kukurovcov.

Trojročná vnučka Ely zaspievala starému otcovi Happy Birthday. „Ja som mal trému, nie ona. Chcela sa tam dokonca ešte vrátiť, takže asi tam budú gény po dedovi,“ smial sa Kukurov syn Philipp, ktorý je profesor na Oxforde.

Sedemdesiatnik Kukura: Luxusný dar od bývalého šoféra
Zdroj: Emil Vaško

Foto: Emil Vaško

Vozil ho na filmovačky

To už pred hlavným vchodom previazaný mašľou čakal na jubilanta veľkolepý dar. Nový Nissan 370-Z v hodnote približne 50-tisíc eur daroval Jurajovi Kukurovi jeho bývalý šofér, dnes úspešný podnikateľ a filantrop Július Hron. „S Jurajom sme sa spoznali kedysi dávno v televízii. Robil som šoféra a vozil som ho na filmovačky, napríklad na Triptych o láske,“ prezradil nám Hron. Svojho priateľa obdaroval autom aj pred piatimi rokmi a teraz mu chcel opäť dopriať niečo, ako hovorí, iskrivé. Športové žihadlo milovník dlhej chôdze využije najmä pri cestách do Prahy.

Aj keď niekedy sa mu vraj stane, že to na stovežatú zvrtne, až keď zbadá tabuľu úplne iného mesta.

Nástenka od Karin

Dary zaplnili takmer celý vestibul. Nechýbali medzi nimi torty, jedna dokonca v tvare hercovej hlavy. Medzi gratulantmi sa objavili esá nášho zdravotníctva - profesori Juraj Pechan a Pavel Traubner.

Sedemdesiatnik Kukura: Luxusný dar od bývalého šoféra
Zdroj: Emil Vaško

Foto: Emil Vaško

Na oslave v rozšafnej nálade striedali poháre vína či piva ministri Marek Maďarič a Peter Kažimír. Boris Kollár prišiel asi s najdôležitejšou ženou svojho života - so svojou mamou. Divadelnícku obec zastúpila Marína Kráľovičová, Ľubo Roman, Marek Majeský, Ján Jackuliak a Sisa Sklovska. Karin Haydu pre Kukuru vyrobila nástenku s jeho podobizňami.

Sedemdesiatnik Kukura: Luxusný dar od bývalého šoféra
Zdroj: Emil Vaško

Foto: Emil Vaško

V hľadisku sa objavil aj Juraj Mokrý, ktorý do spoločnosti prvýkrát zobral svoju priateľku Evu.

Rôznorodá skupina

Sochu obnaženej dámy riaditeľovi Arény venovalo zoskupenie okolo riaditeľa RTVS Václava Miku. Plachtu strhával smerácky mecenáš Miroslav Výboh spolu s telekomunikačným manažérom Miroslavom Majorošom, bankárom Imrichom Bérešom a predsedom dozornej rady štátnej lotérie Mariánom Valkom.

Onedlho na párty zavítal ďalší zámožný podnikateľ Michal Lazar. Medzi poslednými gratulantmi sa dostal k svojmu otcovi jeho jediný potomok. „Nič špeciálne som mu neželal. Nikdy som mu nič nevytýkal. Chcem, aby ostal taký, aký je,“ prezradil nám Philipp Kukura.

Čítajte viac

Bude vás zaujímať