Tip na článok

Šéfka módnej televízie začala v tichosti pracovať pre Markízu, nie všetci moderátori sú tým vraj nadšení

Jednej televízii šéfuje a u konkurencie získa kšeft snov. To sa len tak nevidí, no pre Gabrielu Drobovú (43) žiaden problém. V Markíze, z ktorej bývalá dramaturgička pred siedmimi rokmi odišla, je znova varená-pečená.

Galéria k článku (26 fotografií )
Predtým: Moderátorka športu zmenila šatník, inak ju vraj líčia maskérky.
Potom: Moderátorka športu zmenila šatník, inak ju vraj líčia maskérky.
Drobovej produkt: Tmavovlasú Lenku oblieka od začiatku jej kariéry v Televíznych novinách.

Do Záhorskej Bystrice sa bez akejkoľvek medializácie vrátila pred pár týždňami, a to s prácou, ktorá najviac bije do očí. Najnovšie vytvára vizáž moderátorov spravodajstva. Televízne hviezdy sa chcú viac priblížiť svetovým trendom, ibaže po žlto-modrej televízii sa už šíria reakcie neprajníkov.

Modernejšia Lenka: Fluidum monarchie z Markízy zmizlo, Vavrincíková minulý týžden predvádzala námornícky look.
Modernejšia Lenka: Fluidum monarchie z Markízy zmizlo, Vavrincíková minulý týžden predvádzala námornícky look.
TV Markíza

Detaily práce Drobovej sú tak trochu zahalené rúškom tajomstva. Do Markízy nastúpila asi pred mesiacom, ale o ktoré celebrity sa stará, nie je úplne jasné. Istotne styluje vychádzajúce hviezdy Lenku Vavrinčíkovú, Viktora Vinczeho a novú televíznu rosničku Katarínu Kulovú, jej rukami prechádzajú aj športoví redaktori Peter Varinský a Jana Hospodárová, ktorá sa len pred mesiacom stala pre stylingu terčom posmechu.

Či si do vizáže dajú zasahovať aj ďalšie televízne stálice, nevedno. „Mojou úlohou je komunikácia s jednotlivými módnymi značkami, plánovanie a koordinácia moderátorov a kreatívneho tímu,“ vysvetlila nám všeobecne Gabriela Drobová, ktorá ako nová projektová manažérka Markízy vedie celý tím. Na spoluprácu prizvala mejkapovú artistku Zuzanu Šutjakovú, vlasového štylistu Patrika Veselého a módneho štylistu Juraja Kissa, s ktorými odišla do Záhorskej nastavovať módny diktát.

Čarodejnica?: Gabriela Drobová šéfuje Fashion TV, napriek tomu získala lukratívny džob v Markíze. Vraj na trojmesačnú skúšobnú lehotu.
Čarodejnica?: Gabriela Drobová šéfuje Fashion TV, napriek tomu získala lukratívny džob v Markíze. Vraj na trojmesačnú skúšobnú lehotu.
EMIL VAŠKO

Náročné rosničky i Varinský

Do práce sa Gabriela pustila so svetovými ambíciami, podľa vlastných slov si „napozerala“ rôzne spravodajské televízie v zahraničí. „Inšpiráciu som však hľadala skôr v aktuálnych módnych trendoch a v ponuke módnych značiek, ktoré pôsobia na Slovensku. Našťastie, na náš trh prichádza čoraz viac kvalitných značiek, s ktorými sa výborne spolupracuje. Zadanie bolo pomerne náročné. Byť trendsettermi a zároveň zachovať konzervatívny štýl, ktorý k spravodajstvu nepochybne patrí,“ prezradila Drobová svoj koncept.

Bokom preto museli ísť aj predstavy skúsených maskérok, ktoré sa o moderátorov v Záhorskej Bystrici starajú dlhé roky. „Áno, nastavoval sa aj spôsob líčenia aj účesov. Zuzana Šutjaková s Patrikom Veselým urobili každej z troch moderátoriek - Janke Hospodárovej, Lenke Vavrinčíkovej a Katke Kulovej - tri rôzne looky, ktoré sa nafotili a podľa nich ich teraz líčia a češú veľmi šikovné maskérky TV Markíza.“ A ako to dopadlo? Asi najväčšiu zmenu sme postrehli u Lenky Vavrinčíkovej. Zatiaľ čo jej kolegyňa Mária Chreneková-Pietrová doteraz nosí romantické saká ako vystrihnuté z čias monarchie, Lenka pôsobí oveľa triezvejšie. Minulý týždeň viackrát predviedla moderný námornícky look.

No keď sme sa s novou projektovou manažérkou Markízy chceli rozprávať konkrétne, priznala len to, že najviac práce jej dalo počasie a šport. „Z nášho pohľadu je najnáročnejšie obliekanie do Počasia. Je tam veľa obmedzení, ktoré vyplývajú z techniky nakrúcania tohto formátu. Teda žiadna zelená a žltá farba, lesklé materiály a Katke Kulovej musí všetko sedieť ako uliate, pretože ju berú z viacerých uhlov. Veľká výzva pre nášho štylistu je moderátor Športu Peter Varinský. Peter je totiž vysoký vyšportovaný muž a konfekčné značky mu absolútne nesedia,“ priblížila Drobová najväčšie komplikácie.

Vrátila sa: Gabika začínala v Markíze pod priezviskom Ďurovková.
Vrátila sa: Gabika začínala v Markíze pod priezviskom Ďurovková.
TV Markíza

Od Honzíka k Vinczemu

Okrem lukratívneho kšeftu v Markíze šéfuje Gabriela Drobová naďalej aj Fashion TV, kde sa módou každodenne zaoberá. „Televízia výrazne ovplyvňuje vizuálne zmysly,“ rozpráva o tom, že móda bola súčasťou jej práce odjakživa. „Ako kreatívny producent som mala pod palcom každý projekt ako celok, takže som spoločne s režisérmi riešila aj otázku oblečenia, mejkapu a vlasového stylingu moderátorov a ostatných účinkujúcich,“ spomína na časy veľkej slávy, keď na Slovensko priniesla napríklad reality šou Nevesta pre milionára s Honzíkom Novotným v hlavnej úlohe.

Toho teraz vymenila za Viktora Vinczeho a ďalších. „Vidno, že sú to profesionáli, ktorí chcú, aby ich práca ako celok pôsobila čo najlepšie, a vedia, že ich vizáž k tomu patrí. Polovicu z nich poznám ešte z môjho pôsobenia v TV Markíza. S Katkou Kulovou, Lenkou Vavrinčíkovou a Viktorom Vinczem som sa zoznámila až pri tomto projekte a musím povedať, že všetci na mňa urobili úžasný dojem,“ rozplýva sa nová projektová manažérka Markízy, hoci aj v tomto prípade existuje jedno „ale“.

Nechýba: Viktor Vincze a Gabriela si padli do oka, bývalá sivá eminencia Markízy je z neho nadšená.
Nechýba: Viktor Vincze a Gabriela si padli do oka, bývalá sivá eminencia Markízy je z neho nadšená.
TV Markíza

Zlé jazyky už po Markíze rozprávajú, že nie všetko je také ideálne, ako to na prvý pohľad vyzerá. „Je pravda, že nie všetci sú týmto nápadom nadšení. Gabika požičiava značkové veci a potom vracia do butikov. Moderátori doteraz dostávali od televízie pravidelný finančný rozpočet na oblečenie a sami mohli rozhodovať, ako s ním naložia. Nakúpili si oblečenie podľa vlastného vkusu, ktoré používali v práci, a potom im zostalo. A teraz hrozí, že im ten rozpočet zoberú,“ tvrdí náš zdroj o ponosách, ktoré sa už šíria chodbami Markízy.

Magazínový výber:

VIDEO Plus 7 Dní