FOTO finalistiek Miss z roku 2010, kde súťažila aj Ferencová, v GALÉRII

Šoubiznisové suchoty sa na Slovensku skončili. Zo speváčky a tanečnice Alžbety Ferencovej (30) sa stala oslavovaná Iveta z rovnomenného seriálu, ktorý je s viac ako pol milióna divákmi najsledovanejším programom nášho televízneho trhu. Dalo by sa povedať - zrodila sa hviezda. No rodená Prešovčanka dorazila do hlavného mesta už ako tínedžerka. Od roku 2008 prešla všetkými možnými talentovými súťažami v oboch komerčných televíziach: od Slovensko má talent cez Talentmániu až po Česko Slovensko má talent.

Súťaživá východniarka sa chcela stať aj najkrajšiou Slovenkou. Počas finále Miss Universe SR nevedel spustiť oči z vtedy osemnásťročného dievčaťa najmä multiotecko Boris Kollár. Na after párty sa oficiálna favoritka začínajúceho politika Andrea Heringhová mohla len prizerať, ako sa krútil okolo mla­dučkej Alžbety. Dnes na „misskovské“ obdobie nespomína Ferencová s úsmevom.

Vo finále samé známe mená

Bol to slávny ročník Miss Universe SR. Medzi dvanásť najlepších sa v roku 2010 pokúšala dostať tiež Sizana Sadikiová, dcéra mediálne známeho podnikateľa albánskeho pôvodu Bakiho Sadikiho. No vo finále sa zišli celkom iné slečny - budúca partnerka milionára Ivana Kmotríka Timea Szabóová, bývalá superstaristka a budúca partnerka známeho lekára Jozefa Dolinského Jana Mutňanská, ale aj plavovlasá Mária Smiešková, ktorá o tri roky zahynula pri autonehode pod Strečnom.

Súťaž vyhrala Anna Amenová, ale diváci si všímali najmä Alžbetu Ferencovú, ktorej poslali najviac diváckych hlasov. Tmavovlásku poznali z televíznej šou Slovensko má talent, kde ju porotca Jan Kraus dva roky predtým hodnotil slovami: „Ste taká pôvabná, že i Kramár začal vyliezať na javisko.“

FOTO z finále Miss Universe SR 2010, kde súťažila aj Ferencová, v GALÉRII

Alžbeta sa pýšila mierami 80 - 60 - 85 a v zákulisí súťaže krásy sa o nej hovorilo ako o dvojníčke speváčky Alicie Keysovej. „Bola zrodená pre javisko, krásne tancovala aj spievala. Viem, že už Mišo Hudák mi o nej rozprával, poznal ju z Prešova, kde pôsobila v jednom súbore,“ spomína si s odstupom rokov šéfka Miss Universe SR Silvia Lakatošová.

Prečo Ferencová nevyhrala, sa dočítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ, ktoré je od 1.2.2023 v predaji