Len nedávno sa za prísnych protipandemických opatrení oženil so snúbenicou Gerdou, hoci už sedem rokov má vážny vzťah s najsledovanejšou slovenskou televíziou. Generálny riaditeľ Markízy MATTHIAS SETTELE (54) v rozhovore opisuje, aké je to byť znovu zamilovaný, no zároveň oddaný svojej pracovnej vášni. V odpovediach na otázky MAREKA MAJZONA sa vyjadruje tiež k tomu, čo by sa stalo, keby Pavol Rusko a Marián Kočner vyhrali v kauze zmenky.

Keď to spomínate, ako sa podľa vás vyvíja kauza Pavla Ruska a Mariana Kočnera?

Dúfame, že Najvyšší súd vynesie spravodlivý rozsudok. To je naša pozícia od začiatku. Preverovali sme tento prípad a myslíme si, že všetko je falošné. Chceme preto spravodlivý proces. No a potom človek číta správy o tom, že sa niekto snažil podniknúť kroky, aby súd vyzeral inak. Počítame s tým, že sa všetko posúdi korektne a správne. Všetko ostatné už bolo povedané. Chcú od nás poriadny balík peňazí a ak to bolo neoprávnene, ide o kriminálny čin a súd rozhodne.

Pamätáte si na moment, keď vám tento prípad pristál na stole?

Dostal som e-mail od nášho právnika. Sprvu som bol šokovaný, lebo sme nevedeli, čo máme robiť. V ďalších týždňoch sme skontrolovali celý archív. Od začiatku nám boli niektoré veci podozrivé. Len čo sme zistili, že tieto veci nie sú na našej strane a všetko je vymyslené, začali sme s obrannými opatreniami. Bol som však zaskočený, pretože takáto situácia sa v príručke manažéra nenachádza. V Markíze máme veľmi dobrý tím. Naše účtovníctvo je v poriadku a sme transparentná spoločnosť. Naša predošlá materská spoločnosť bola niekoľko rokov na burze cenných papierov. Sú na nás kladené špeciálne požiadavky a podliehame prísnym auditom. Musíme pracovať v súlade so slovenským zákonom a v minulosti aj v súlade s reguláciami amerického trhu s cennými papiermi. Je neprípustné, aby sme niečo takéto prehliadli. Stačí malá chýbajúca faktúra a spúšťa sa interný audit. Máme veľmi vysoké štandardy.

Nemyslíte si, že táto kauza zatieňuje Markízu?

Nie, nemyslím si to. Väčšina ľudí vie, kto je kto. Majú radi Markízu, naše programy, hviezdy a majú radi, akí sme. Nie sme extrémni. Máme spravodajstvo, hranú tvorbu, ale aj zábavu. Netvárime sa, že produkujeme operu, ale nie sme ani nejaká braková televízna stanica. Máme ponuku pre každého v rodine. Ľudia nás majú radi a dôverujú nám. Myslím si, že je to špeciálne dôležité najmä v časoch koronavírusu. Počas jari sme pripravili veľa mimoriadne sledovaných programových špeciálov v hlavnom vysielacom čase, ale aj zaujímavých extra vydaní na tému korona. Ľudia sa informujú aj na našich weboch. Dôverujú nám, lebo vedia, že sme nezávislí a riadime sa faktmi.

Viac sa dočítate v aktuálnom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ