Kariéra svetoznámeho tenoristu Placida Dominga (78) je po tom, čo ho dvadsať žien obvinilo zo sexuálneho obťažovania,     v troskách. Hoci sa bráni, že jeho obvinenia sú vykonštruované, prestížne operné stánky s ním odmietajú spolupracovať. Pochopenie našiel u českej speváčky Hany Zagorovej, ktorej manželom je rovnako svetovo uznávaný tenorista, rodák zo Slovenska Štefan Margita.   

Obvinenie odmieta

Prvé obvinenia na Domingovu adresu začali padať už koncom letných prázdnin. Napríklad speváčka Angela Turner Wilson sa v spomienkach vrátila o desať rokov dozadu. Posťažovala sa, že slávny spevák a idol mnohých žien jej v maskérni násilne siahol pod kostým a chytil ju za nahé prsia. Nezabudla dodať, že tak veľmi, až ju to zabolelo.

Pri inej príležitosti ju zas vraj odmietal pustiť zo šatne, kým mu nedovolila pobozkať ju aspoň na líce. K Angele sa postupne pridali aj iné, nie veľmi výrazné speváčky. Viacerým sa vraj vyhrážal, že im zničí kariéru, ak sa mu nepodvolia. Hoci sa dodnes obvinenia pre nedostatok relevantných dôkazov nepodarilo vyšetriť, kariéra španielského umelca na vrchole tvorivých síl je v troskách.

Napriek tomu, že slová speváčok sa dajú zatiaľ kvalifikovať len ako klebety a intrigy za účelom zviditeľnenia, divadlá s Placidom Domingom odmietajú spoluprácu. Po tom, čo mu opera v Dallase zrušila dlho avizovaný galakoncert, činnosť má pozastavenú aj v najslávnejšej Metropolitnej opere v New Yorku, či Washingtonskej národnej opere. Inštitúcie podľa svojich vyhlásení vyčkávajú na oficiálne výsledky vyšetrovania.

Nešťastný Placido Domingo sa teda musel z javísk a svetiel reflektorov odporúčať, stále však ostáva generálnym riaditeľom opery v Los Angeles. „Veril som, že všetky moje vzťahy boli vždy vítané a korektné. Ľudia, ktorí ma poznajú, alebo ktorí so mnou pracovali, vedia, že nie som niekto, kto by úmyselne ublížil, urazil, či niekoho zahanbil,“ bráni sa Domingo, ktorý pred časom svojim speváckym majstrovstvom ohuroval aj na Slovensku.

Výsledok prudérnej Ameriky  

Nečakanej podpory sa však dočkal v Česku. Výrazne sa ho zastala spevácka diva Hana Zagorová, ktorá ataky speváčok považuje len za snahu o zviditeľnenie. Ako je známe, Zagorovej manželom je Domingov kolega a rovnako uznávaný umelec Štefan Margita. „Celá táto situácia je strašná. Naozaj. Absolútne s tým nesúhlasím,“ vyjadrila sa jednoznačne mnohonásobná česká slávica a dodala: „Niekoho po toľkých rokoch napadne, že by sa mohol zviditeľniť? Toto si on absolútne nezaslúži. Domingo je predsa úžasný spevák a úžasný muž. Ja ho veľmi obdivujem a je mi proti srsti súdiť ho len na základe nejakých mýtov. Je to neprípustné a nesúhlasím s tým,“ tvrdí rezolútne. Zároveň priznala, že sexuálne obťažovanie existuje aj v prostredí nášho šoubiznisu, no tragicky ho nevníma. „Zažili sme to všetky dievčatá. Chlapi nás chceli samozrejme uchvátiť, ale nikto nemusel, keď nechcel chodiť na hotelovú izbu. Toto všetko, čo sa deje okolo Dominga, je len výsledok veľmi prudérnej Ameriky. Európa je na tom aj v tomto smere oveľa lepšie,“ dodala.

Pozrite si obrovskú GALÉRIU, kde nájdete aj najdôležitejších mužov života Hany Zagorovej