Slovenský televízny hit Slovania sa mal priblížiť najpopulárnejšiemu seriálu na svete Hra o tróny, nakoniec sa mu vyrovnal aspoň v jednom aspekte. Produkcia nemrhala financiami na magické triky, ale erotiky dopriala divákom požehnane. Špeciálne horúco bolo najmä pri nakrúcaní deviatej časti. Pod nočným nebom horeli fakle, pomedzi ktoré sa mihali nahí a súložiaci - predpokladáme, že - ukrajinskí komparzisti. Čumel nielen herec Juraj Loj, ktorý ako franský kupec  na pohanský sviatok nečekane zavítal.

Alfasamec Maštalír

Seriál Slovania mal pomerne pomalý rozbeh, ale postupne sa prepracoval k napínavým zápletkám. V stredu večer sa diváci mohli navyše dozvedieť, akí vášniví a živočíšni boli naši predkovia. Aby Tomáš Maštalír, ktorý hrá starešinu Radúza, naplnil význam slova alfasamec, opäť vyfasoval novú sexuálnu partnerku. Zatiaľ okolo pobehovali ďalšie nahé siluety mladých aj starších, štíhlejších aj plnoštíhlejších ľudí. Užívali si neviazané orgie, trvajúce celú noc. Podobne ako svojho času divokí Dothrakovia v slávnom zahraničnom seriáli Hra o tróny.

Ostatný diel slovenského seriálu nazvali tvorcovia Slnovrat, javilo sa teda, že starí Slovania veľkou cudnosťou neoplývali. Podľa dostupných prameňov naši predkovia letný slnovrat označovali za noc čarov a mágie, ohne zapaľovali na počesť slnečného boha. Hovorí sa aj o obradnej pohlavnej promiskuite. Staršie kresťanské záznamy dokonca tvrdia, že „...žena sa pri takomto plese zve ženou satana a milenkou diabla. Pretože žena je pri plese ženou mnohých mužov a hanbou je manželovi s takou ženou sa spojiť A muži? Po pití začnú tance a po plese začnú smilniť s cudzími ženami aj so sestrami. A dievčatá pritom strácajú panenstvo...“

FOTO sexuálnych orgií v seriáli Slovania nájdete v GALÉRII >>

Podľa tohto teda tvorcovia seriálu Slovania nemuseli byť ďaleko od pravdy. Zabudli len na jeden detail. Maskéri dôkladne neobzreli telá všetkých aktérov, takže niektorým pánom pri ich životnom výkone svietilo pozadie, neopálené po plavkách.