Slovenská spisovateľka Petra Nagyová Džerengová (50) má zrejme nervy zo železa. To, čo zažila, kým vycestovala do zahraničia, by s pokojom Angličana dal len málokto.

Toľko prekážok, ktorými prešla, kým sa dostala do cieľovej destinácie, nezažije len tak hocikto... V piatok sa jej podarilo prísť na letisko o 5 hodín skôr, no pri checkine zistila, že si zamenili pasy s dcérou, ktorá už bola v Maďarsku. Že jej neprešla ani platba za ďalšiu letenku, zistila až ráno o 4.30 pri taxíku. Zmierená s osudom čakala na ďalší deň, aby dala šancu ďalšiemu pokusu odletieť za deťmi.

"Mala som pôvodne letieť do Anglicka, kde boli moje decká na univerzitnom bále a odtiaľ sme mali s Teom vyraziť do Škótska na týždňový roadtrip. Najprv som však dorazila na letisko o 10. namiesto o 15.00, keďže som si myslela, že letím ako syn pred 2 dňami (checkin mi poslal na mail, ja som si to len vytlačila a neprečítala). Nakoniec som však domov nešla: Kto vám v dnešnej uponáhľanej dobe daruje 5 hodín? Čítala som si, čistila telefón, a potom sa pokojne presunula na checkin, kde sa ma pani spýtala, či mám naozaj 13 rokov: Klára odchádzala v ten deň ráno a omylom som jej dala môj pas. Tak som sa nakoniec predsa len pobrala domov, kde mi večer doniesli z Balatonu môj pas. Kúpila som si ďalšiu letenku, budík nastavila na 4., objednala taxík na 4.30," opisuje udalosti tak, ako sa stali.

Fotky s roadtripu Petry so synom nájdete v GALÉRII

Keď si však už obula topánky a skontrolovala internet banking, zistila, že platba za letenku jej neprešla, čo znamená, že zasa nepoletí. "Zaľahla som späť do postele a ďalšiu letenku som si kúpila na ďalšie ráno, ale už rovno do Edinburghu. Uvidíme, či nakoniec vôbec odletím," rozpísala sa na Instagrame, kde už spokojne zverejňuje fotografie zo Škótska. "Mám spacák do mínus 10 stupňov, lebo vraj budeme spať aj v aute, keď budeme striehnuť na Lochnesskú príšeru. Ja sa však viac ako pred ňou trasiem pred šoférovaním vľavo. Zistila som však, že vekom som sa prestala vzrušovať nad vecami, ktoré sa, jednoducho, už stanú. Z nejakého dôvodu sa stali a aj keď sa to možno nikdy nedozviem, rozčuľovanie mi nepomôže," zakončila triezvo svoj príbeh plný zvratov.