Niekedy jednoducho neviete, čo môžete zažiť. Silvia Šuvadová (47) natáčala spolu s módnym návrhárom Jozefom Grondžákom v Ríme film v spolupráci s režisérom Markom Dobešom, ktorý v minulosti napísal napríklad aj scenár k filmu Kajínek. Na to, čo ich však postihlo v Taliansku, nikdy nezabudnú. Ju a aj celý štáb zadržala polícia!

Údajne za všetko môže samotný módny návrhár a nedorozumenie. Jozef Grondžák si vo filme zahral kardinála. Po nakrúcaní chceli ísť obdivovať krásy mesta, v rámci ktorého je aj štát Vatikán. Za jeho hranicami ich čakal poriadny adrenalín. Jozef sa totiž neprezliekol z kostýmu kardinála, a práve to ich dostalo na policajnú stanicu.

"Točili sme scénu na uliciach Ríma. Potom sme si povedali, poďme sa pozrieť do Vatikánu. No Jožko sa z kostýmu neprezliekol, lebo sa nám už nechcelo ísť do hotela. On v tom kardinálskom kostýme ja s tehotenským bruškom sme išli do Vatikánu. Tam nás pozorovali dvaja muži oblečení v normálnom civilnom oblečení. Po chvíli prišli k nám a celý štáb zobrali na políciu,"prezradili pre portál Topky.sk.

Na policajnej stanici im zobrali všetko, čo mali pri sebe, vrátane mobilov a kamery. Ďalej museli podstúpiť kontrolu a fotenie. V rozhovore pre spomínaný portál Jozef Grondžák prezradil, že jeho ako jediného previezli na inú policajnú stanicu a ostatných prepustili.  Tam musel módny návrhár odovzdať kostým, ktorý mali požičaný z barrandovských ateliérov. "Bude zasadať súd a rozhodne o osude kostýmu a o výške pokuty,"doplnila a zasmiala sa Silvia.  Vatikán tento čin zobral ako pohoršenie. 

Celkovo na polícii strávili približne štyri až päť hodín. Grondžák dokonca z toho bude mať aj zápis. Avšak ani samotná Silvia nemala príjemnú skúsenosť. Vo vysokých teplotách musela najskôr stáť s kostýmom a umelým tehotným bruškom a ochranným rúškom.  Dokonca si ju policajtka zobrala na toaletu a skontrolovala jej všetko: "Išla aj do podprsenky či tam náhodou nemám niečo, čo by mohlo ohroziť pápeža. Videla všetko! Bolo to veľmi nepríjemné," pokračovala herečka. 

Na konci rozhovoru porozprávali aj o opetreniach, ktoré sú v krajine. Skonštatovali, že u nás je to omnoho prísnejšie a dokonca niektoré protipandemické opatrenia nechápu. Jediné na čo si dali Taliani záležať bolo, že pri vstupe do pamiatok či na letisku im merali teplotu. 

FOTO Silvii Šuvadovej a Jozefa Grondžáka nájdete v GALÉRII >>