Od čias nakrúcania komédie Slunce, seno jahody uplynulo už 37 rokov. Z fešného filmového Šimona Pláničku je dnes 62-ročný pán v "najlepších rokoch". Hoci sa herec Pavel Kikinčuk od čias nakrúcania poriadne zmenil, stále vyzerá veľmi dobre, aj keď celkom inak, ako si ho pamätáme zo slávnej komédie. Sotva by ste povedali, že je to ten istý muž.

Kým v komédii Slunce, seno... bola jeho partnerkou vtedy len sedemnásťročná dedinská krásavica Blažena v podaní Veroniky Kánskej,  v skutočnom živote sa jeho vyvolenou stala o 5 rokov staršia herečka Jiřina Kikinčuková, s ktorou má jedinú dcéru Kamilu.

Hereckú dvojicu mohli diváci vidieť v Troškovej komédii Babovřesky. Keďže režisér sa s Pavlom Kikinčukom poznal ešte z čias nakrúcania komédie Slunce, seno, ponúkol mu rolu starostu. A obsadil aj jeho manželku Jiřinu, ktorá v komédii stvárnila babku Boženu Němcovú.

Pozrite, ako dnes vyzerá Šimon Plánička. A to že je jeho manželka?! FOTO

Jiřina Kikinčuková až nedávno priznala, že od nakrúcania prvého dielu Babovřeskov bojovala s rakovinou. O chorobe nechcela verejne hovoriť, keďže nevedela, ako to celé dopadne. Zdá sa však, že to najhoršie má už za sebou a dnes sa spolu s manželom tešia z dvoch vnúčat, ktorých sa dočkali od ich dcéry Kamily. Vnuk Jindřich má už tri roky a pred pár týždňami privítali do rodiny aj dievčatko.