Keď sa Ivete Bartošovej († 48) a Ladislavovi Štaidlovi (†75) narodil syn Artur, chceli mu obaja pripraviť skvelú budúcnosť. Všetko však dopadlo celkom inakšie, ako si predstavovali a ako by ktokoľvek čakal. Ani slávni a zabezpečení rodičia nedokázali chlapcovi zaručiť šťastný a bezstarostný život.

Artur bol pre Ivetu vytúženým dieťaťom, Ladislav Štaidl mal však z manželstva s Annou Štaidlovou už dvoch dospelých synov Jiřího a Jana a dcéru tínedžerku Karolínu, a tak po ďalšom potomkovi, hoci s mladou milenkou, netúžil. Iveta si napokon presadila svoje, v ich novej "rodine" však na nikoho veľa šťastia nečakalo... Štaidl si prial, aby z Ivety bola mama na plný úväzok, tej zas chýbal šoubiznis, a tak keď mal Artur dva roky, doslova s ním od Štaidla zutekala. Prišiel rozchod a to bol v podstate začiatok konca Ivety Bartošovej.

 

Po rozchode so Štaidlom Iveta ďalšie vzťahové aj iné problémy riešila alkoholom, nedokázala mať svoj život pod kontrolou, nieto aby sa vedela postarať o malé dieťa. Syna často nechávala s opatrovateľkou Goldou Dvořákovou, ktorá Arturovi nahrádzala babičku. Štaidlovi sa nepáčilo, v akých pomeroch vyrastá jeho najmladší syn, preto požiadal súd o zverenie Artura do jeho výchovy, čo sa mu v roku 2011 aj podarilo dosiahnuť. S Ivetou to potom bolo už len horšie, až napokon svoj život v apríli 2014 ukončila pod kolesami vlaku.

 

Takto vyzerá muž, ktorý by mal Arturovi Štaidlovi nahradiť otca>>

Ladislav Štaidl sa svojho najmladšieho syna snažil začleniť do štaidlovskej rodiny, čo sa mu aj podarilo a chlapec si vybudoval vzťah najmä so svojimi staršími bratmi, hoci je medzi nimi vekový rozdiel jednej generácie. A práve najstarší brat Jiří, vyštudovaný právnik, by mal byť tým, ktorého Artur berie akoby svojho druhého otca. Spolu s bratom Janom by mali byť najmladšiemu Štaidlovmu synovi oporou nielen v týchto smutných dňoch, ale aj v ďalšom živote.

 

Prečítajte si tiež: