Hranice medzi politikou a celebritným cirkusom sa stierajú. Veď ani Františkovi Kašickému (51), ktorý kedysi šéfoval ministerstvu obrany, sa nepozdáva starý dobrý imidž zrelého muža. Miesto neho sa začal pýšiť omladzovacími kúrami, ktoré podstupuje. Naposledy si posvietil na vrásky v oblasti čela a v okolí očí. Ako začiatkom marca sám upozornil, dal si ich dobrovoľne vyhladiť.

Tvárička na počkanie

Rezortu obrany šéfoval Kašický iba dva roky, porúčal sa po výrazne predraženom tendri. Krach v politike však nemal na jeho úspešnú cestu životom vplyv. Čoskoro získal flek mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Slovenska pri NATO. Zostal ním dlhých päť rokov a keď skončil, nezotrval na Slovensku, ako je u našich diplomatov zvykom. František si to namieril na sever Európy ako nový slovenský veľvyslanec v Nórsku.

VIAC FOTO omladeného exministra Františka Kašického nájdete v GALÉRII >>

Domov sa vrátil až v roku 2017, keď sa stal veľvyslancom s osobitným poslaním pre granty Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a Švajčiarskeho finančného mechanizmu. Posledných dvanásť rokov teda František Kašický nemal núdzu o zodpovednú prácu, prechádzal z jedného významného postu na druhý, čo sa zrejme odrazilo aj na stave jeho pleti.

Do parády si pokožku bývalého ministra, našťastie, zobrala jeho vlastná žena Alena. Pravdepodobne nie prvýkrát. „Opätovné zastavenie v estetickom štúdiu mojej manželky. Ja si dobre pospím, ona sa teší z výsledkov. Tvárička na počkanie. Čelo vyžehlené, postupne bez kruhov pod očami. Tonikum, prístroje, krémiky, masky, peelingy, už ani neviem, v akom poradí. Podstatné je, že ona tomu rozumie a má zlaté ručičky,“ pochválil sa „veľvyslanec s osobitným poslaním“verejne.

Mimochodom, na sociálnej sieti o radostiach života informuje exminister s vášňou Zuzany Plačkovej. Vďaka tomu vieme, že chodí po seminároch a konferenciách, vo voľnom čase náruživo športuje a venuje sa svojim trom psom. Netají sa ani obdivom k manželke, pre ktorú je zjavne ochotný podstúpiť čokoľvek. Naposledy si s ňou v estetickom salóne vymenil miesto a ošetroval pleť on jej. Uvidíme, či sa mu novonadobudnutá zručnosť čoskoro nehodí. 

VIAC FOTO omladeného exministra Františka Kašického nájdete v GALÉRII >>