Hovorí sa, že pekní ľudia to majú v živote ľahké. Sú extrovertnejší, obľúbenejší a šťastnejší. Odmalička sa im dostáva viac pozornosti, ktorá im pomáha rozvíjať tieto vlastnosti. Krása vyhráva aj v slovenských televíziách. Do svojich projektov obsadzujú čoraz viac mladých ľudí, ktorých pôvodná profesia nie je herecká. Nový trend spustil seriál Pán profesor - hneď v prvej sérii odprezentoval plejádu krásavcov a oslnivých slečien, ktorí sa živia modelingom. A zdá sa, že osvedčeného receptu sa Markíza drží a v jej „revíri“ sa začína pohybovať konkurenčná JOJ-ka.

Lovia v rovnakých vodách

Nový jojkársky seriál Iveta sa odohráva nielen v Trebišove, ale aj v prostredí bratislavského modelingu. Hlavnú hrdinku si zahrala finalistka Miss Universe 2010 Alžbeta Ferencová (27). Máme v pamäti, ako 169-centimetrovej tmavovláske s mierami 80 - 60 - 85 vtedy drukoval súčasný šéf parlamentu Boris Kollár a rozčuľoval sa, keď nevyhrala. Okrem toho si Alžbetu môžu diváci pamätať z relácie Koleso šťastia, v ktorej robila asistentku moderátorovi Lukášovi Adamcovi, či zo šou Česko Slovensko má talent, v ktorej sa snažili s kamarátkami ohúriť porotu svojím spevom.

V seriálovej novinke nie je Ferencová jediná známa kráska. Hrá v ňom aj Sophia Korčušková (22), ktorá sa modelingu venuje od štrnástich rokov. Vďaka tomu veľa cestovala a fotila pre svetoznáme magazíny Vogue a podobne. Počas prehliadky v Cannes mala možnosť stretnúť aj speváčku Rihannu. Medzitým plavovlasá modelka v Bratislave vyštudovala a pracuje v advokátskej kancelárii, kde sa venuje obchodnému právu.

Modelky, ktoré JOJ-ka do seriálu ulovila, má pod palcom v televíznych kruhoch známa agentúra. „V epizódnych postavách uvidíte aj Yasmine Taty, Barboru Migaľová aj Kristínu Krajčírovú. Exit girls rule!“ pochválila sa ďalším z úspechov svojich tvárí agentúra Exit Model Management, ktorá dodáva nové tváre aj do markizáckych projektov.

KTO CHCE ROLU, MUSÍ VYZERAŤ Ani v seriáli o Trebišove nemôžu hrať škaredé ženy. Na snímke Sophia Korčušková a Alžbeta Ferencová.
Zdroj: TV JOJ

Viac FOTO  hercov, ktorých živí modeling nájdete v GALÉRII