Muži ju sklamali! Taťána Kuchařová (35)pred časom prežila nepríjemný rozvod s Ondřejem Brzobohatým. Aktuálne nový vzťah nerieši, práve naopak. Bývalá svetová kráľovná krásy sa po veľkom sklamaní z manželstva naplno vrhla do práce.

FOTO podnikavej Kuchařovej v GALÉRII

Len nedávno sa vrátila z Ameriky, kde na čele s ministrom práce a sociálnych vecí Marianom Jurečkom a ďalším osadenstvom zastupovala Českú republiku v rámci genderových otázkach.

"Bola to veľká udalosť som rada, že som s nadáciou Krása pomoci mohla byť pritom. Bola to pre mňa česť mať tam príspevky k dopadu genderovej nerovnosti žien v dôchodku. Vidíme tu neférovosť a snažíme sa lobovať za veci okolo genderovej rovnosti v Čechách. Chceme, aby boli rovnaké mzdy i odmeňovanie pre všetkých,“ povedala pre Super.cz Miss World 2006.

Kuchařová podporuje už roky nielen rovnosť žien a mužov. Po prvýkrát vystúpila na pôde OSN už v roku 2015. Ako vníma genderovú rovnosť samotná blondínka?

"Záleží na každej žene. Myslím si, že nás je počuť, nenecháme sa umlčať. Ženy sú všeobecne odvážne, tam kde muži zložia zbrane, väčšina žien začína. Myslím si, že keď sa ženský potenciál podporí, tak je naším limitom len nebo. Priala by som si vidieť viac žien v politike. Dá sa skĺbiť aj rodinný život s kariérou. Verím, že budúcnosť patrí ženám. Len ma mrzí, ak si ženy navzájom podrážajú nohy,“ priznala Taťána.

"Všetko stojí na tom, že sa budeme vzájomne podporovať. Mrzí ma keď vidím ako si ženy navzájom vedia ubližovať. To je zlé. Mali by sme častejšie ukazovať pozitívne príklady. Máme predsa bohatú históriu, tak si to pripomínajme,“ dodala Kuchařová, ktoré vedia neziskovú organizáciu Krása pomoci. Seniorom pomáha už pätnásť rokov. Priznala, že aktuálne žije práve pre prácu, ktorá ju dokonale napĺňa.

FOTO s exmanželom v GALÉRII