Zamat všade, kam sa pozriete, starosvetské lustre a koberce, intímne prítmie. Klub, ktorý nie tak dávno otvorili v centre Bratislavy, sa už stihol zapísať do histórie. Okrem iného mapoval míľniky v živote Dominiky Cibulkovej (33). Krstila tam životopisnú knihu, oslávila tridsiatku v štýle filmu Hotel Budapešť, lúčila sa so športovou kariérou. V kuloároch sa od začiatku hovorí o klube ako o „Cibulkovej podniku“. Hoci ho bývalá tenistka osobne nevedie, podľa medializovaných informácií patrí k hlavným investorom. Aj preto vzbudilo pozornosť, keď to pred diskotékou začalo vyzerať ako pred skladiskom.

Bratislava ako Paríž?

Po luxusných večierkoch nezostalo ani stopy. Pred bránami nevidieť zlaté zábrany s červenými ozdobnými lanami, miesto toho sa pred vchodom povaľujú plné igelitové vrecia. Akoby miestu po korone zazvonil umieračik. „Zatvára sa každé leto. Podnik takto funguje tretiu sezónu,“ povedal nám s pokojom Angličana Cibulkovej manžel Michal Navara. „Ideme koncept, ktorý je bežný v zahraničí. V Paríži by ste v lete na diskotéku nešli, preto majú otvorené počas celého roka okrem letných práz­dnin. Nič sa nedeje, žiadna senzácia, je to už štandard.“

Znamená to teda, že Cibulkovej klub prešiel skutočným krstom ohňom. Ostatné sezóny poznačila pandémia. Takže keď po prísnych lockdownoch mohli v útrobách klubu vítať zákazníkov, v štýle svetových metropol radšej zhasínali svetlá. A naopak.

„V júli, auguste je zatvorené, robia sa ľahké rekonštrukcie, údržba a podobné veci. Na jeseň sa zase otvára,“ vysvetlil nám Navara, že zo svetového modelu neustúpia za žiadnych okolností. Či sa slová o znovuotvorení naplnia, si musíme počkať až do októbra.

Má dve spoločnosti

Dominika Cibulková sa snažila presadiť ako biznismenka už počas športovej kariéry. Ako vrcholová tenistka zarobila vyše 12,4 milióna eur, no jej slovenským eseročkám sa začalo dariť, až keď zavesila tenisovú raketu na klinec. Dnes podľa nášho obchodného registra figuruje v dvoch spoločnostiach. Eseročka, ktorá nesie jej meno a vedie ju spolu s mamou Katarínou, zaznamenala v pandemickom roku 2020 hrubé tržby 203-tisíc eur. Za vlaňajšok dámy ešte daňové priznanie neodovzdali.

FOTO zavretého Cibulkovej podniku v GALÉRII

Ďalšiu firmu, zaoberajúcu sa predajom detského oblečenia, si bývalá tenisová hviezda založila s osobným módnym štylistom Andrejom Kusalíkom. Za minulý rok vykázala príjmy 66-tisíc eur, no po zdanení sa dostala do výrazných červených čísel. Aké má skúsenosti s podnikaním v gastronomickom sektore, nám jej manžel, bohužiaľ, neozrejmil.

Prečítajte si tiež: