Kedysi s podnikateľkou spolupracoval, moderoval jej módne prehliadky a založili si spoločnú firmu. Keď však pred týždňom Daniela Kralevich (35) zrazila na prechode na Tomášikovej ulici v Bratislave osemnásťročnú študentku Linh, ktorá nehodu neprežila, Štefanovi Skrúcanému sa rozjatrila stará rana. Čosi podobné sám prežil. A presne vie, čo sa v hlave bývalej Miss momentálne odohráva. No Kralevich sa na rozdiel od neho po tragickej zrážke uzavrela pred svetom a komunikuje naozaj len s najbližšími, verejne doteraz neprejavila ľútosť.

Odpustili mu

Herec a moderátor je považovaný za jedného z kamarátov Kralevich. V roku 2008 si dokonca založili eseročku. „To je už asi desať rokov spiaca firma. Akurát moja lenivosť spôsobila, že to nie je uzavreté,“ vysvetlil nám Skrúcaný. Iróniou osudu je, že práve tejto spoločnosti patrili bilbordy, pri ktorých sa osudová nehoda na Tomášikovej odohrala. Na jednom z nich bola kedysi aj podobizeň Kralevich.

FOTO z miesta tragédie a Danielinho bilbordu TU

Po minulotýždňovej nehode sa však Štefan Skrúcaný musel v spomienkach vrátiť do roku 2004. Vtedy pre zníženú viditeľnosť na nočnej ceste nezaregistroval včas chodkyňu, ktorá zrážku neprežila. K fatálnym následkom sa postavil čelom a okamžite prejavil ľútosť. „Prvýkrát som sa stretla s prípadom, keď syn nebohej povedal, že vinníkovi odpustil a že sa nehnevá,“povedala vtedy sudkyňa. Aj preto známeho herca a moderátora odsúdila na dva roky s podmienečným odkladom na tri. Tri roky bol bez vodičského preukazu.

Nehodu i kamarátku Danielu Kralevich, ktorá sa utiahla do ústrania, Štefan Skrúcaný komentovať odmieta. „Chcem však vyjadriť úprimnú sústrasť rodine. Je mi ľúto, že to je práve vietnamská komunita, ktorá celému svetu ukazuje, že sa dá bez problémov existovať v rôznych kútoch zemegule. Sú vzorom pre všetkých. A ostatným musím odkázať, aby nesúdili. Lebo komukoľvek, kto sadá do auta, sa to môže stať aj zajtra,“ vyjadril sa Štefan Skrúcaný pre PLUS 7 DNÍ zmierlivo.

FOTO kamarátov Daniely Kralevich a Štefana Skrúcaného TU

Sám sa však v podobnej situácii zachoval inak ako Kralevich. Neutiahol sa do ulity a dnes tvrdí, že mu to psychicky nesmierne pomohlo. „Keď som bol po nehode v obrovskom šoku, prišiel za mnou Stano Radič a povedal mi - ideme písať list. Poď, teraz hneď. Napísali sme ospravedlňujúci list rodine a s pozostalými sme nadviazali komunikáciu,“naznačil Štefan Skrúcaný, kto mu bol v ťažkých chvíľach oporou.