Propagátor zdravého životného štýlu Igor Bukovský (55) sa v poslednom období „preslávil“ prekáračkami s expremiérom Igorom Matovičom (48), ale aj spochybňovaním protipandemických opatrení či očkovania proti COVID-19. Zatiaľ čo pri mnohých témach lekár nemá problém hovoriť otvorene a priamo, to, o čom sa mu nikdy nechcelo rozprávať, bolo jeho súkromie.

V minulosti bol šestnásť rokov ženatý, no po rozvode sa prezentoval ako šťastne nezadaný muž, ktorý by na rodinné zázemie nerád tlačil. „Sú muži, ktorí sa stanú rodičmi v šesťdesiatke, ale platí, že čím sme starší, aj biologické funkcie starnú s nami, zatiaľ však žiadny tlak nepociťujem. Rozhodne nie som ochotný len preto, že chcem dieťa a rodinu, vbehnúť do najbližšej príležitosti,“ tvrdil Igor Bukovský ešte pred pár rokmi. Od toho času sme ho na verejnosti nevideli so žiadnou ženou, teda až doteraz. Redakcii PLUS 7 DNÍ sa podarilo pristihnúť lekára s neznámou brunetkou a malým chlapčekom, a to hneď dvakrát.

Stále spolu

Pred pár týždňami sme pri jednom z bratislavských jazier zbadali prechádzať sa muža, veľmi podobného Igorovi Bukovskému. Po jeho boku bola mladá brunetka aj s malým chlapcom a bolo viac ako isté, že všetci traja majú k sebe veľmi blízko. Dokonca miestami pôsobili ako šťastná rodinka. Zatiaľ čo bruneta niekam odbehla, Bukovský si s chlapcom staval na brehu jazera hrad z kamienkov a obaja sa na tom veľmi zabávali. Keď sa jeho mama neskôr vrátila a chlapček nečakane zakopol, známy dietológ rýchlo pribehol k nemu, upokojil ho a dával mu napiť z fľaše. To, či si dlhodobo slobodný Bukovský založil rodinu, sme sa spýtali priamo jeho. „Súkromie nie je pre mňa témou do médií. Ak budete chcieť písať o zdraví, budem k dispozícii,“ povedal a poprial nám pekný zvyšok dňa.

Pri spoločne strávenom popoludní sme však trojicu videli aj minulý víkend. Prechádzku v prírode tentoraz vymenili za nakupovanie za hranicami krajiny. V sobotu poobede zaparkovali pred gigantickým shoppingcentrom v rakúskej Viedni. Obchodov je v ňom toľko, že by sa tam dali stráviť celé dni, no dvojica si to namierila priamo do predajne s nábytkom, kde sa dlho nezdržali. Z obchodu nevyšli naprázdno, do kufra auta si naložili veľké kreslo. Následne nasadli a vybrali sa smerom na Slovensko.

Bol už ženatý

Po boku doktora Bukovského sme v minulosti postrehli len jednu ženu. Na spoločenských podujatiach sa pred necelými dvadsiatimi rokmi začal ukazovať so Soňou Müllerovou (59). Tajuplné spojenie hlásateľky so špecialistom na zdravú výživu sa okamžite stalo horúcou témou šoubiznisových klebiet. Vtedy ešte ženatý lekár tvrdil, že pracujú na spoločnom projekte, no exmanželku speváka Richarda Müllera opisoval básnickým slovníkom. „Soňa je veľmi príjemná spoločnosť. Náš vzťah má farbu, ktorú čiernobiela tlač novín nedokáže sprostredkovať. Moje sympatie pramenia z obdivu k sile, s akou Soňa prekonáva a rieši problémy života. Je pre mňa nové vidieť svet jej očami,“ púšťal Igor do sveta zamilované ódy.

FOTO Bukovského s utajovanou rodinou si pozrite TU >>>

Verejne vzťah so Soňou ni­kdy nepriznali, hoci v roku 2004 obletela Slovensko správa, že celebritný lekár sa rozvádza. Súd sa podľa všetkého naťahoval a k majetkovému vyrovnaniu prišlo až o tri roky neskôr, Bukovský sa vtedy stal jediným vlastníkom rodinného domu v bratislavskom Starom Meste. No ak ho aj s Müllerovou spájala romantická láska, odvial ju čas. Moderátorka navyše tvrdila, že radšej bude sama, ako by mala mať po boku muža, ktorý jej nevyhovuje.

Bál sa zamilovať

Odvtedy si celé Slovensko myslí, že Igor Bukovský sa ako pustovník nielen stravuje. Zdanie, že je single, pritom sám podporoval. „Neviem, tieto veci sú tajomné a záhadné a nepatrí sa nafukovať. Keď človek prejde viacerými bolestnými skúsenosťami, je opatrný,“ priznal pred pár rokmi strach znova sa zamilovať. Na asketickej strave partnerky pritom netrval, tvrdil, že protiklady sa priťahujú. „Bolo by však zvláštne, keby sa vedľa mňa ocitla žena, ktorá fajčí, pije pivo a dáva si steak,“ vtipkoval. Odvtedy sa stal privátny život odborníka na výživu jeho trinástou komnatou, ktorou zostáva naďalej.