V Bratislave to niekedy vyzerá podobne ako v Paríži, Londýne či New Yorku. Ani u nás neviete, za ktorým rohom natrafíte na nevšedného milionára. Na chodníku pri Slavíne minulý utorok poobede postával zakladateľ a spolumajiteľ softvérovej antivírusovej firmy Miroslav Trnka.

Ako jeden z mála slovenských pracháčov nenadobudol svoj majetok v rýchlych privatizáciách a konkurzoch. Nahodený v pohodlnej športovej bunde sa prechádzal pred svojím sídlom, ktoré je roky známe pod názvom Rotunda. Dnes si v rozľahlej presklenej nehnuteľnosti milionár plní pracovné, ale aj voľnočasové sny.

Čítajte viac:

Tajná oslava predsedu SaS: Čo dostal Sulík od kolegov?

Čakal na aparatúru

Slnečné poobedie si užíval Trnka pomalou prechádzkou. Poobzeral si okolie a čakal na očividne ohlásených hostí. Dokonca im smetným košom vyhradil miesto na parkovanie. S návštevníkmi sa rozprával po anglicky. Ukázal im celú budovu, ale aj záhradku, kde má malé sedenie.

O pár minút neskôr zastavila pred Trnkovým sídlom dodávka s britským evidenčným číslom a statní muži začali vynášať hudobné nástroje a reproduktory. „Trnka je hudobník,“ opisujú biznismena známi. Pošuškávalo sa preto, že v Rotunde si plánoval zariadiť skúšobňu. Vraví sa tiež, že vo svojej firme poskytuje zamestnancom tie najlepšie pracovné podmienky, nie je preto vylúčené, že im zorganizoval aj hudobné poobedie.

Čítajte viac:

Kočner a Široký na kávičke: O čom debatovali?

Ktorá ho uloví?

V srdcových záležitostiach to však vraj boháč také idylické nemá. Pracovné nasadenie a túžba po úspechu si vybrali svoju daň. S manželkou, s ktorou má dve deti, sa pred rokmi rozviedol. Po nej si našiel ambicióznu a vzdelanú partnerku, ktorá sa organizačne podieľala na významnej súťaži Podnikateľ roka.

Obojstranné pracovné vyťaženie im vraj neprospievalo, a preto sa rozišli. Dnes sa šušká, že softvérový guru žije s bývalou slovenskou modelkou, ktorá bola dlho v zahraničí.