Česť jeho pamiatke - tieto slová rešpektu a smútku sa v sobotu začali pomaly šíriť sociálnymi sieťami.  No iba v našej krajine. Slováci sa vzájomne informovali o skone legendárneho českého speváka Josefa Laufera (81), ktorý však nie je pravdivý! Umelec podľa informácií PLUS 7 DNÍ žije a, ako sa v takýchto prípadoch opakuje, žiť bude zrejme ešte poriadne dlho.

Vydesená dcéra

Spevák,  v ktorého žilách koluje česká a španielska krv, si od jari prechádza ťažkým obdobím. V marci podstúpil operáciu kvôli nedoliehaniu chlopne a pri nenáročnom zákroku upadol do bezvedomia. Odvtedy ležal dlhé mesiace v kóme, z ktorej sa prebral až uprostred leta. Podľa nemenovaných zdrojov bol spevák konečne pri vedomí, ale nekomunikoval. "Otecko je v rekonvalescencii, lieči sa a rehabilituje," tvrdila optimisticky jeho dcéra Ester.

Informácie o smrti speváka v sobotu so zármutkom zdieľali na sociálnych sieťach viaceré známe osobnosti zo Slovenska. Objavili sa aj na stránke Česi a Slováci v UK, čo vyznievalo dôveryhodne, keďže Laufer prežil svoje detstvo vo Veľkej Británii.

Znie neuveriteľné, že vďaka tomu hrôzostrašný hoax prenikol do globálnej internetovej encyklopédie. Jej slovenská mutácia od soboty uvádzala, že Josef Laufer je už po smrti. "Nie je to pravda, Pepa žije a jeho dcéra, ktorá s ním dnes bola, sa úplne vydesila. Vraj chce volať na Slovensko, že je to zrelé na žalobu," povedal PLUS 7 DNÍ zdroj blízky Lauferovej dcére.

Kto všetko informoval o skone českého speváka, si pozrite TU