Dlho boli podaktoré známe Slovenky u bratov Čechov považované za kolotočiarky. Ligotali sa podľa nich ako na púti, takže u módnych expertov za riekou Moravou veľmi nebodovali. Situácia sa však obracia.

"Obliekajú sa Slovenky lepšie než Česky?" pýta sa vo svojom najnovšom článku český šoubiznisový portál extra.cz a hneď si aj odpovedá. Podľa jedného z posledných večierkov to vraj tak vyzerá. "Pozvaní hostia dorazili v pleťových farbách. Nechýbala Dara Rolins v luxusnom komplete Gucci, návrhár Fero Mikloško alebo žhavá tehulka Dominika Cibulková. Inšpirujte sa, ako sa nosia nude tóny," nabáda Češky ich módna expertka Anna-Marie Donkor.

Dara Rolins podľa nej vyzerá v telových tónoch "úžasne", i keď pastelová ružová nie je jej najlepšou voľbou. Tiež upozorňuje, že bez výstrihu pôsobí speváčka drobnejšie.

No Dominiku Cibulkovú, odetu v hnedých maxišatách, nazýva rovno "bohyňou". Na rozdiel od slovenských odborníkov na módu. "Na jeseň sa do podobne teplých a sýtych odtieňov ponorte, zvlášť pokiaľ máte teplý podtón," radí.

Moderátorku a reportérku Smotánky Maju Zelinovú pochválila Donkor za neobvyklú kombináciu bielej so svetloružovou, ktorá je hodná okopírovania. Topmodelku a moderátorku Sašu Gachulincovú za využitie sivej farby. "Ak ju skombinujete s ružovými odtieňmi, pôsobí luxusne. Tento komplet nemá chybu," dodala.

FOTO hodnotených Sloveniek nájdete v GALÉRII

Najviac kritiky tak uštedrila češká módna kritička slovenskému dizajnérovi Ferovi Mikloškovi. Zvozila ho za studené blond vlasy, ktoré nie sú s "teplejšími" fúzami v harmónii a odhalené ramená mu podľa nej zbytočne rozširujú postavu.