FOTO Bizoňovcov a ich ratolestí nájdete v GALÉRII

Niekdajšia víťazka súťaže krásy Queen of the World z roku 1997 Natália Kacinová, ktorá si po ročnej známosti pred trinástimi rokmi zobrala na zámku v Topoľčiankach za manžela známeho právnika Juraja Bizoňa, sa pred pár dňami pochválila šťastnou novinou.

Stala sa piatykrát mamou. Po štyroch dcérkach pribudlo do rodiny opäť dievčatko. Rodičia jej dali meno Jasmínka a uplynulý piatok ju už aj pokrstili. A mamina i dcérka vyzerali počas ich veľkého dňa ako z anglického kráľovského dvora. Honosné čipkované šaty, ktoré malo dievčatko na sebe nápadne pripomínali tie, v ktorých krstili svoje deti aj princ William a Kate či princ Harry a Meghan svojho Archieho.

„Inšpirovala ma kráľovská rodina a šaty som dala Jasmínke ušiť. Všetkým dievčatám som dávala takéto šaty, navyše majú na hrudi vyšité a vykamienkované meno, dátum narodenia a dátum krstu, tak ako sa to dáva na košieľku,“ prezradila nám päťnásobná mama Natália.
Veď pozrite sami!

FOTO z krstu nájdete v GALÉRII

V rovnakých šatách

Malý Archie mal rovnako ako jeho bratranci a sesternice oblečené šaty, ktoré nosia kráľovské deti od roku 1841. Pôvodne boli navrhnuté škótskou dizajnérkou Janet Sutherland. Samotný originál bol vyrobený pre dcéru kráľovnej Viktórie, princeznú Viktóriu. V rovnakom modeli sa krstilo 62 detí, dokonca aj kráľovná Alžbeta II.

Rokmi však šaty nevyzerali už veľmi dobre, preto sa v roku 2008 rozhodli vyrobiť repliku. Bolo to pri príležitosti krstu Jamesa, syna princa Edwarda. A odvtedy sa používajú práve tie.