Zomrel na starobu

Ikonický starec, ktorý aj vo veku neuveriteľných 91 rokov nestrácal svoj šarm, zomrel podľa oficiálneho vyhlásenia Playboya túto stredu vo svojom dome v americkom Los Angeles. Ako informujú zahraničné médiá, Hugh Hefner odišiel zo sveta prirodzenou smrťou a v posledných chvíľach bol obklopený najbližšou rodinou.

Zostala v šoku

Jednou z tých, ktorých zasiahla správa o smrti zakladateľa jedného z najslávnejších pánskych magazínov, bola aj naša historicky prvá slovenská playmate, kráska Eva Cifrová. „Dostalo ma to o to viac, že som sa s ním poznala osobne. Bol to neuveriteľne charizmatický a milý človek,“ hovorí Eva.

Je známe, že Eva strávila istý čas v povestnej Hefnerovej vile v Beverly Hills. Dom sa preslávil divokými večierkami, na ktorých nechýbali dievčatá so zajačími chvostíkmi na bikinách a, samozrejme, svetové celebrity. Svojho času sa tam zabávala aj Marilyn Monroe, ktorá bola tiež prvým dievčaťom na titulke Playboya. Z Hefnerových dievčat sa asi najväčšmi preslávila Pamela Andersonová.

Cifrová bola u Hefa v roku 2008. „Vždy sa osobne pýtal, či je všetko v poriadku, či nie je niečo treba, napriek tomu, že tam boli ľudia, ktorých prácou bolo zabezpečiť úplne všetko,“ spomína si na legendu modelka.

Okrem Cifrovej má v hlavu v smútku aj ďalšia bývalá slovenská playmate Jana Mináriková (34). Hoci táto blondínka Hefnera osobne nestretla, jeho smrť ju zarmútila. „Mrzí ma to, no verím, že si užil život tak, ako chcel a umrel s tými najkrajšími spomienkami,“ dodáva Mináriková.

Spal s viac ako tisíckou žien

Hoci Hugh Hefner tvrdil, že počas svojho života sa v jeho posteli vystriedalo viac ako tisíc žien, paradoxne, pochádzal z puritánskej rodiny, kde sa mu dostalo prísnej výchovy.

Pánsky magazín Playboy založil v roku 1953 a postupne sa z loga zajačej hlavy s motýlikom, ktoré sa objavilo v druhom čísle časopisu stala svetovo uznávaná značka, ktorá bojovala za slobodu prejavu.

Ako sa Hefner vyjadril pre americký New York Times ešte v roku 1992, väčšinu svojho života strávil „hľadaním lásky na zlých miestach“. Počas života sa oženil tri razy, naposledy s Crystal Hefnerovou v roku 2012. Splodil štyri deti. Za posledné miesto svojho odpočinku si ešte v roku 1992 vybral voľný hrob hneď vedľa jeho milenky, múzy a svetovej hereckej ikony Marilyn Monroe na losangeleskom cintoríne Westwood Villgae Memorial Park.