Romantický výhľad, mólo priamo pri dome a pripravený čln či surf, takýto nadštandard ponúkajú viac či menej nápadné vily mnohých prominentov. Už dávnejšie to pochopil podpredseda parlamentu Martin Glváč. Kedysi trávil v terasovitej chalupe pri seneckých jazerách celé leto, dnes podľa všetkého dáva prednosť zahraničným plážam. Dnes sa k chalupárom, ktorí môžu priamo zo spálne vybehnúť a skočiť šípku do vody, zaradil hudobník Martin Valihora i rozvedený herec Maroš Kramár. Nehnuteľnosťou pri slovenskom jazere však nepohrdnú ani naši milionári.

Promisusedia

Asi najviac vášní víri herec Maroš Kramár, ktorý sa tento rok zabýval pri jazere medzi Rovinkou a Dunajskou Lužnou. Ako herec zrejme nemá problém so stratou súkromia, vzhľadom na polohu chaty v zátoke ho totiž vo chvíľach voľna môžu sledovať susedia z okolia. Pozemok s vidinou letného sídla si s manželkou Natašou vyhliadli pred rokmi. „Rozmýšľal som, že tu postavíme dom, zasadíme stromy, bude to krásne, a ona mi na to - ,Ty by si si mal hľadať pozemok už so stromami, aby si si ich ešte užil.‘ Mala veľkú pravdu,“povedal umelec v minulosti. No kým sa pustil do stavby a modernú chalupu dokončil, jeho žena ho zaskočila žiadosťou o rozvod. Po ňom mal Kramár v hlavnom meste na výber z množstvo spoločných nehnuteľností, napriek tomu sa usídlil medzi Rovinkou a Dunajskou Lužnou. O inej alternatíve vraj neuvažoval. „Som tu veľmi spokojný. Dúfam, že voda zostane taká čistá, ako je teraz,“ povedal nám čerstvý šesťdesiatnik, ktorý si čas voľna kráti surfovaním na vode. V zime môže vytiahnuť z komory aj korčule. „Po­dľa toho, aké bude počasie,“ dodal s úsmevom momentálne zrejme najznámejší obyvateľ jazera pri Rovinke.

Maroš Kramár na chate v Nových Košariskách
Maroš Kramár na chate v Nových Košariskách
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY
Maroš Kramár na chate v Nových Košariskách
Maroš Kramár na chate v Nových Košariskách
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY

Rozhodne však nie je jediný prominent v okolí. Do okien si vidia so známym podnikateľom Karolom Biermannom, ktorý kedysi šéfoval bratislavskému letisku a jeho bratom je známy filmový producent Rudolf Biermann.


Ešte veselšie to môže byť pri susednom jazere v Dunajskej Lužnej. Obďaleč chatovej oblasti si postavil dom Štefan Harabin a ďalší pozemok si zaobstaral pri jazere. Medzi miestnymi sa vraví, že najskôr pre svojho syna, s ktorým výborne vychádza. Tak či tak, Harabinovci si zvolili skutočne umeleckú ulicu. Z času na čas sa tu zastaví raper Majk Spirit, vlastným menom Michal Dušička. Nie náhodou v dedine v minulosti koncertoval, keďže priamo pri vode tu asi desať rokov majú chatu jeho rodičia. Spirit sem podľa domácich chodieva len žúrovať, ale spevák Lukáš Adamec tu má trvalý pobyt. Na rozdiel od predchádzajúcich celebrít si postavil dom až za cestou, ale k vode to ďaleko nemá. „Takmer každý deň si idem zaplávať. Už to nie sú výkony ako kedysi, keď som hrával vodné pólo. Ale snažím sa,“tvrdil nám svojho času. Muzikantovi vidiecky ráz vyhovoval aj kvôli deťom, no po vážnej manželskej kríze jeho žena zbalila kufre a odsťahovala sa s drobizgom na východ Slovenska. Či hudobníkovi po rozvode nebude dom príliš veľký, je otázne. „Chcem, aby boli všetci šťastní, aby boli zdravé a šťastné moje deti, ale hlavne chcem, aby som bol šťastný aj ja,“ vyjadril sa spevák.

Pokračovanie na ďalšej strane.