Pred troma sa v bielych šatách ligotala na bratislavskom Plese v opere Lucia Hablovičová (40). Vážil niekoľko kilogramov, no na tvári bývalej modelky to badať nebolo. „Bohužiaľ, šaty na Ples v opere sú pre ženu šaty na jedno použitie, čo je obrovská škoda. Ak sa dokážu znovu použiť, je to úžasné. Som pyšná, že majú také pokračovanie,“ tvrdila so zármutkom modelka, ktorú si vždy ako garde berie do Slovenského národného divadla dizajnér Boris Hanečka. Ten je autorom róby, ktorá odštartovala svoju cestu na plese v Bratislave. A skončila až na odovzdávaní prestížnych svetových cien.

Do viedenského bytu...

Zhodou okolností Boris Hanečka šije tiež pre najslávnejšiu opernú speváčku súčasnosti Annu Netrebko, ktorá žije striedavo vo Viedni a v New Yorku. „Ona je numero uno. To, čo je Madonna pre pop, je Netrebko pre operu. Táto diva mi všeličo lajkuje na Instagrame,“ hovorí Hanečka. K ruskej sopranistke sa pred rokmi dostal cez spoločného známeho. „Ten jej podsunul môj katalóg. Zapáčilo sa jej zopár vecí, ktoré si chcela vyskúšať. Tak ma pozvala do svojho viedenského bytu. Bol to veľký zážitok, no hodinu som meškal.“

Anna Netrebko na odovzdávaní cien Echo Klassik 2016.
Anna Netrebko na odovzdávaní cien Echo Klassik 2016.
Zdroj: PROFIMEDIA

Napriek tomu si obe strany podali ruky a pustili sa do spolupráce. Z Hanečkovej kolekcie zaujali Netrebko práve šaty, ktoré v roku 2016 vyvetrala na Plese v opere jeho kamarátka Lucia Hablovičová. Operná diva, ktorá žije striedavo vo Viedni a New Yorku, si v nich prevzala v Berlíne významné ocenenie.

Ako Boris Hanečka každý rok na Ples v opere oblieka Hablovičovú, si pozrite vo fotogalérii.