Herca a hudobníka Daniela Heribana († 43) trápili zdravotné komplikácie. Podľa informácií TV JOJ zomrel vo svojom dome vo Svätom Jure. U umelca došlo k zástave srdca. Bola k nemu privolaná záchranka, ktorá mu už žiaľ nedokázala pomôcť. Heriban sa mal sťažovať na bolesti chrbta. Deň predtým mal byť dokonca v nemocnici s nepríjemnými bolesťami. Ostala po ňom milovaná manželka a tri deti.

FOTO Heribana s milovanou rodinou v GALÉRII

Náhla smrť talentovaného umelca rozplakala viaceré slovenské osobnosti. Na Daniela Heribana mal krásne spomienky aj režisér Nikita Slovák. "Danko, kedysi sme sa videli skoro každý deň. Priniesol si do Príbehu ulice nádherne melódie, pamätám si dokonale záver predstavenia, keď ste stáli nad pietou, hral klavír a kruh svetla sa pomalinky zmenšoval až úplne zanikol. A s ním aj herci, bolo to pár sekúnd, kedy ťa sila prešla cez cele publikum a začala búrka potlesku. Aj tebe zmizol kruh svetla, zastavil si ma uprostred rana a ja sa musím znovu naštartovať, lebo svet pokračuje. Bez teba,“ smutne napísal známy režisér svoju spomienku na sociálnu sieť.


V citlivom statuse Nikita Slovák pokračoval aj ďalej. "Zanechal si množstvo krásnej hudby, svoje podivuhodne herectvo na hranici neherectva, nádherne piesne pre deti a pocit, že sa o chvíľu opäť zjavíš na javisku. Vieš akí sú chlapi, nikdy si nehovoria mám ťa rad a ani ja som to nestihol. Ale pociťujem bolesť, lebo si po ceste na večnosť odtrhol kúsok zo mňa. Zbohom,“ napísal Slovák.

Na Heribanovo úmrtie reagoval aj herecký kolega Marcel Nemec. "Milý Dano, pred nedávnom sme sa objímali…,“ reagoval. Na výnimočného umelca si spomína aj zabávač a moderátor Richard Vrablec. "Čoooo? Herec Daniel Heriban zomrel. To je šialené,“ reagoval Vrablec.

Na smutnú správu reflektovala aj Lucia Hablovičová. "Dano, ďakujeme za všetko. Ostane po tebe veľa smiechu a človečiny,“ napísala. Táto správa zasiahla aj Kristínu Tormovú. "Dano, neblázni. Bože môj, Bože môj,“ smútila za kolegom. Peter Cmorík nemal slová nazvyš. Napísal len, že neverí.

FOTO osobností, ktorí smútia za Heribanom v GALÉRII