Stavili na krásu. Pri pohľade na zostavu študentov v seriáli Pán profesor s Tomášom Maštalírom či Gabrielou Marcinkovou sa nedá nevšimnúť, že azda všetci sú dokonale pekní. Na scéne sa v druhej sérii zjavil aj dobre stavaný mladík Andrej Halaša (24), ktorý minulý týždeň pred kamerou prvoplánovo odhalil svoje vypracované telo. Zúročoval skúsenosti z modelingu, ktorým sa živí. Ako sa nám podarilo zistiť, v seriáli je modelov už ako maku. Rovnako ako jeho mnohí kolegovia, aj Andrej hviezdil na svetových mólach v Miláne, New Yorku či Barcelone a k herectvu pričuchol náhodou.

Šesť statočných

Medzi slovenskými seriálmi je Pán profesor unikát, minimálne v tom, že v ňom účinkuje množstvo krásnych mladých ľudí, ktorých pôvodná profesia nie je herecká. „Čo sa týka počtu modelov a modeliek, v seriáli ich účinkuje šesť,“ prezradila nám PR manažérka televízie Markíza Andrea Macáková. Ide o Dianu Klamovú, ktorá hrá Katku, a piatich chalanov. Adam Bardy je aj v seriáli Adam, Krištof Králik stvárňuje Charlieho, Filip Hinca hrá Vila, objavil sa tam aj Juraj Hraško a najnovšia posila je Andrej Halaša, ktorý hrá sukničkára Vincenta.

Všetci spomínaní mali doteraz skúsenosti so svetovými kšeftmi, objavili sa v medzinárodných kampaniach módny značiek alebo predvádzali na týždňoch módy vo svetových metropolách. „Na kastingu spolupracujeme aj s modelingovou agentúrou, nie je to však prioritný zámer obsadzovať do seriálu hercov amatérov, ktorí pôsobia aj v modelingovej oblasti. Ak by nemali herecké predpoklady, vtip a talent, do seriálu by sme ich neobsadili,“ povedala nám Macáková.

Viac o novej hviezde Andrejovi Halašovi sa dočítate v stredu.

Fotografie hercov nájdete  v GALÉRII >>