Minulý rok bol pre Tomáša Druckera naozaj turbulentný. Ficov minister zdravotníctva známy ako krízový manažér najskôr nastúpil na uvoľnený post po Robertovi Kaliňákovi, aby po krátkom čase - konkrétne troch týždňoch - z postu ministra vnútra abdikoval. Nevidel vraj dôvod na odvolanie šéfa polície Tibora Gašpara. Fakt je, že väzy mu zlomili aj jeho zvláštne podnikateľské aktivity. Pardon, nie jeho, ale manželkine.


Šikovníčka Lucia: Napokon viac ako exminister bola pre médiá zaujímavá jeho šarmantná polovička Lucia. Vykľula sa z nej vskutku šikovná podnikateľka, ktorá dokázala s 0,5 zamestnanca vybudovať úspešnú firmu. Ako vyšlo najavo, skupovala státisícové majetky kade-tade. Tomáš Drucker sa manželky verejne zastal a aby kritika ďalej nepadala na jej hlavu, nežná polovička ukončila svoju tak dobre rozbehnutú podnikateľskú činnosť. Po odchode z politiky sa po Druckerovi akoby zľahla zem. Sem-tam síce vyskočí informácia, že exminister plánuje založiť nový politický subjekt, alebo ho vidieť na večierkoch politických špičiek, inak o ňom veľa nepočuť. Až na jeho majetky, ktoré stále vzbudzujú pozornosť verejnosti.

Manželia Druckerovci: Tomáš sa preslávil ako šikovný manažér, Lucia ako úspešná podnikateľka.
Manželia Druckerovci: Tomáš sa preslávil ako šikovný manažér, Lucia ako úspešná podnikateľka.
Zdroj: Emil Vaško

Dom mal a zas nemal a zas mal

Drucker už niekoľko rokov v majetkových priznaniach uvádzal, že vlastní jediný rodinný dom a pozemky. Ide o oranžovú novostavbu v Chorvátskom Grobe, v časti Čierna Voda, ktorou sa hrdil ešte v čase, keď pôsobil v Slovenskej pošte. V spomínanom dome dodnes býva s manželkou Luciou a dvoma deťmi. Niektoré veci však nevysvetlíš, a tak okrem jeho údajne skvelých manažérskych schopností prekvapil, keď vtipne sám seba odrezal od svojho bývania. Predal dom, v ktorom však zostal bývať, a to v období, v ktorom vrcholila vládna kríza. A tak chvíľu svietili ako majitelia manželský pár Vladimír a Simona Kušnírikovci. Dom vraj prepísal omylom, keď predával pozemok na inom mieste v Chorvátskom Grobe, ktorý je od hlavného mesta vzdialený na skok.  Podľa aktuálneho výpisu z katastra nehnuteľností patrí stavba opäť Druckerovi a jeho manželke. Z katastra však zmizli pozemky, ktoré mu patrili tiež. Do redakcie sa nám ozvali susedia z Chorvátskeho Grobu, ktorí nás upozornili, že exminister na iných pozemkoch vraj stavia luxusnú haciendu s bazénom. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by stavba a pozemky boli napísané na jeho meno. Akokoľvek sme hľadali, inú nehnuteľnosť na jeho meno sme nenašli. Pritom ešte nedávno vlastnil v Chorvátskom Grobe ďalšie pozemky.

Smerácky exminister: Krízový manažér Tomáš Drucker sa takto zabával v spoločnosti Andreja Danka.
Smerácky exminister: Krízový manažér Tomáš Drucker sa takto zabával v spoločnosti Andreja Danka.
Zdroj: Vlado Benko jr.

Tri pozemky vedľa seba s rozlohou vyše štyritisíc štvorcových metrov sú písané na spoločnosť Vinega, v ktorej figuruje meno advokátky Jarmily Záhradníkovej. Jej meno sa nedávno spomínalo pri podnikateľských aktivitách Lucie Druckerovej. Advokátka Záhradníková na našu otázku, či exminister stavia na jej pozemkoch nový dom, odvetila, že ku klientovi sa vyjadrovať nebude. „Investorom aj vlastníkom pozemku a stavebníkom stavby je spoločnosť Vinega,
s. r. o., to si môžete preveriť aj na stavebnom úrade,“ reagovala Záhradníková. Luxusná novostavba, alebo skôr hrubá stavba, sa už teraz vymyká priemeru okolitých domov. Ide o modernú stavbu s plochou strechou, s rozlohou 400 štvorcových metrov a po­dľa zvedavých susedov plánuje aj bazén a stometrový altánok. Na pozemok sa vchádza z dvoch ulíc, obe sú slepé, a tak majiteľ nebude mať problém so súkromím. Oproti klasickému vidieckemu domu, v ktorom žije Dru­cker s rodinou, by išlo o naozaj veľkú životnú zmenu.

Takto podával Drucker demisiu v prezidentskom paláci >>

Vilu v USA už predal

O tom, že Drucker si rád dopraje luxus, svedčí v minulosti medializovaná informácia, že vlastní vilu na Floride so štyrmi spálňami, súkromným vyhrievaným bazénom na skok od pláže či do centra mesta. Úspešný manažér odkúpil polovicu domu v kondomíniu od známeho podnikateľa Jozefa Mihalika. Podľa najnovších informácií ju už smerácky exminister opäť predal.  S otázkami sme sa, samozrejme, obrátili aj na Tomáša Dru­ckera. Okrem majetkových pomerov nás zaujímali jeho aktuálne plány a či sa mieni vrátiť v budúcoročných parlamentných voľbách opäť do politiky. „Vidím, že napriek iným spoločenským témam je o mňa záujem,“ reagoval so smajlíkom a dodal, že k svojej politickej budúcnosti sa ešte nevie jednoznačne vyjadriť. Zhovorčivejší bol na margo bývania. „Spoluvlastnícky podiel v kondomíniu na Floride sme predali,“potvrdil nám našu informáciu a reagoval aj na margo bývania v Chorvátskom Grobe.

Šikovná pani Druckerová
Šikovná pani Druckerová
Zdroj: Archív

„V súčasnosti máme vlastné rodinné bývanie. Je pravda, že niekoľko rokov sme uvažovali o zmene.  Či sa tak stane, alebo nie, je záležitosť rodiny a zhodnotenia vhodnosti aj zabezpečenia súkromia. Nemáme žiadne záväzky ku konkrétnej nehnuteľnosti, zvažujeme viacero možností v rôznych lokalitách,“ odvetil pre PLUS 7 DNÍ exminister.