Svet luxusu sa prudko mení. Dôvodom je do značnej miery to, že značky považované za exkluzívne, si môže dovoliť čoraz viac ľudí a pre boháčov, ktorí si zakladajú na výnimočnosti, výrazne strácajú na príťažlivosti. Mať Diora či Vuittona je preto pre nich dnes už to isté, akoby si kúpili oblečenie v niektorom z reťazcov oblečenia pre strednú vrstvu.

Niežeby nešlo o značky, tie sú stále na prvom mieste. Ako píše britský denník The Independent, boháči vyhľadávajú nové a málo známe luxusné značky. A čo je ešte zaujímavejšie, za tento trend vďačíme Číňanom. Aspoň to vo svojej knihe Dynastia Bling: Prečo luxusu začínajú vládnuť čínski zákazníci tvrdí manažér banky HSBC Erwan Rambourg.

Slovenky ich stále milujú

Toľko teória. Pre nás je však najzaujímavejšie jedno konkrétne vyjadrenie - Louis Vuitton je totiž dnes už podľa majetných Číňanov vhodný akurát tak pre sekretárky. „Každý ho má. Vidíte ho v každej reštaurácii v Pekingu,“ cituje Rambourg jednu z čínskych miliardárok. Rovnaký imidž má podľa knihy Gucci. Prečo to spomíname? Nuž preto, že práve tieto dve značky sa tešia veľkej obľube medzi slovenskými celebritami.

Gabriela Drobová: V jej šatníku sa nájde všeličo.
Zdroj: Archív

Milovníkov luxusu máme medzi našimi hviezdami za priehrštia. Roky vidíme tieto značky na Gabriele Drobovej. Rád v nich zaloví aj kaderník Paviel Rochnyak, profesionálna matka Denisa Mendrejová a Andrea Heringhová či poslankyňa Petra Krištúfková - dve z „matiek“ politika Borisa Kollára.

Milovníkmi čo možno najväčšieho loga LV či GG na svojom oblečení a doplnkoch boli aj exmanželia Flašíkovci.

Nuž, horšiu pozíciu majú už len dámy, ktoré si zaobstarali napodobeniny týchto „luxusných“ značiek. Oči odborníkov odhalili speváčku Evu Mázikovú, manželku speváka Paľa Drapáka Janette, Zuzanu Plačkovú a modelku čakajúcu na slávu Michaelu Gašparovičovú, alias Miu Bellu.

Pozrite si aj: