Najnovšie sa na večnosť nečakane pobral český režisér a scenárista Dušan Klein (†82). Rodák zo slovenských Michaloviec sa podpísal napríklad pod filmovú sériu o básnikoch, ktorí čakajú na zázrak, nestrácajú nádej ani ilúzie.

K jeho najhodnotnejším dielam patrí film z protialkoholického ústavu Dobří holubi se vracejí, v hlavnej úlohe s Vladimírom Menšíkom, do ktorého obsadil aj Milana Kňažka či Mariána Labudu. Dušan Klein zomrel podľa príbuzných po dlhoročných zdravotných problémoch, no konkrétni neboli.

Legendárny filmár mal mať pôvodne súkromný pohreb, no rodina na tlak verejnosti, svoje rozhodnutie napokon prehodnotila. S ikonickým režisérom sa teda bude môcť rozlúčiť každý, kto mu bude chcieť naposledy vzdať hold. Stane sa tak 21. januára o 11 hodine vo veľkej obradnej sieni v pražskom cintoríne Strašnice.

Vďaka obrovskému úspechu svojich filmov, zarábal obrovské peniaze. So svojou manželkou s ktorou vychoval dvoch synov, lekárov, však žil veľmi skromne. Čo bude s jeho miliónmi českých korún, ktoré mal na účte, zatiaľ nevedno.

Pozrite si v  GALÉRII aj sériu záberov z  jeho nezabudnuteľných filmov