Herečka absolvovala gastroskopiu, pre nejedného človeka obávané vyšetrenie pažeráka, žalúdka a dvanástnika. Pacientovi sa pri ňom cez ústa zavedie endoskopický prístroj vybavený svetlom a kamerou, ktorý umožní lekárovi „nazrieť“ do hornej časti tráviaceho traktu.

Príjemná nie je ani príprava na samotné vyšetrenie, pacient nemôže minimálne šesť hodín nič jesť a minimálne tri hodiny nič piť. Ešte hodinu po gastroskopii sa taktiež odporúča nejesť a nepiť, pretože oslabený hltací reflex by mohol spôsobiť udusenie.

Tormová sa svoju skúsenosť podelila na Instagrame. "Nevynechávajte preventívky a hybajte na vyšetrenie, ak vás pošlú. Nie je to nič moc, ale asi aj preto gastroskopia nebýva atrakciou na kolotočoch. Ale verte mi, že ten strach a vaše výmysly v hlave sú oveľa horšie ako samotné vyšetrenie. Obzvlášť ak sa necítite dobre, nedovoľte, aby nejaký strach vyhral nad starostlivosťou o seba. Žiadne samoliečby a ´Veď mi nič nie je´,“ odkázala.

Herečka sa podelila aj o smutný dôvod, ktorý ju na vyšetrenie dohnal - sľúbila to totiž umierajúcej kamarátke. "Keď som sa pred pár mesiacmi “lúčila” so svojou spolužiačkou z gympla, mamou 4-ročnej dcérky, povedala mi, nech okamžite bežím na vyšetrenie... Splnila som. Ďakujem, Katuška, chýbaš. Ona tu už nie je, neskoro ju diagnostikovali. Tak ma nese*te a neser*e na seba a svoje zdravie,“ zdôraznila Tormová, ktorá po vyšetrení žartovala, že by sa mohla uchádzať o miesto hltačky nožov v cirkuse.

FOTO k téme v GALÉRII.

Herečka je aj obľúbenou influencerkou. Nebojí sa totiž bez príkras hovoriť aj o vlastných problémoch. Jeden odhalila aj teraz, keď propaguje kampaň Ligy proti rakovine. Tá upozorňuje na nebezpečenstvo HPV vírusu, ktorý môže spôsobiť až rakovinu krčka maternice "O HPV a s tým spojenými s*ačkami by som vám vedela rozprávať a ja… Žiaľ. Nie je to dobrý pocit a keď budem raz vo forme, napíšem vám, aké to je, keď vám zavolajú: ´Máte zlú cytológiu.´ Mimochodom, už ste boli tento rok na prehliadke?“ opýtala sa svojich sledovateliek trojnásobná mama.