Dráma pri natáčaní. Markizácka novinka seriál Klamstvo, ktorý vznikol na základe britského originálu s názvom Liar a otvára citlivú, stále ešte tabuizovanú tému znásilnenia, sa čoskoro objaví aj na našich obrazovkách. V hlavných úlohách sa okrem Tomáša Maštalíra (45) predstaví herečka Monika Horváthová (30), ktorá kvôli svojej postave musela podstúpiť náročnú prípravu či výraznú zmenu zovňajšku. „Nebolo mi všetko jedno,“ priznala pre PLUS 7 DNÍ umelkyňa a dvojnásobná mama.

FOTO Horváthovej premeny i z natáčania seriálu nájdete v GALÉRII

Prekonala fóbiu

Herečka Monika Horváthová, ktorá hrá postavu Laury, sa musela naučiť jazdiť na kajaku, na ktorom doteraz v živote ani len nesedela. Hoci netušila, čo všetko taká príprava na vode predstavuje, išla do toho naplno.

„Keď som rolu dostala, tak som si začiatkom leta zháňala trénera, ktorý by ma to učil. Bývam s rodinou od jari do jesene na hausbóte a zhodou okolností jeden z našich susedov je triatlonista, športovec Emil Duraj a s ním som začala trénovať,“ priznala nám herečka, ktorá mala počas leta zhruba pätnásť hodinových tréningov na Jarovskom ramene Dunaja. „Myslím si, že mi to išlo dobre a tréner ma pochválil, že som skrytý talent. Povedal, že to, čo sa iní učia roky, ja som zvládla za dva mesiace,“ pochválila sa Monika. A hoci je to podľa nej náročný šport, chce sa mu venovať aj po skončení seriálu. „Najnáročnejšie na tom je udržať stabilitu. Okrem toho ja mám fóbiu z riečnych vôd a mala som veľkú motiváciu, aby som sa neprevrátila,“ vysvetlila dôvody svojho strachu.

Najnáročnejšie chvíle

Žiaľ, čoho sa herečka najviac obávala, sa nakoniec aj stalo. „Prevrátila som sa počas natáčania, ktoré bolo v decembri, pretože mi nakoniec dali namiesto morského kajaka, na ktorom som sa učila, pretekársky kajak. Ten je oveľa užší, je tam iné sedenie a inak sa kormidluje. Mala som pri tom strašný stres, napriek tomu som si natáčanie užívala až do momentu, keď išli kameramani blízko mňa na motorovom člne, a tie vlny ma otočili,“ opisuje dramatické chvíle Horváthová, okolo ktorej vtedy plávali ľadové kryhy a voda mala asi štyri stupne.

„Ja som sa nikdy netopila, ale vtedy som naozaj lapala po dychu. Mala som síce vestu, ale ťahalo ma to pod kajak. Na stotinu sekundy som videla pred očami svoje dve deti a muža. Na chvíľku som sa tiež zmierila s tým, že idem umrieť, fakt to bolo hrozné,“ otvorene priznáva mladá mamička, ktorá nevedela, či jej nádych nebol ten posledný. Nakoniec sa jej podarilo obrátiť, dobehol k nej tréner, ktorý bol neďaleko, a pomohol jej aj štáb, ktorý ju vyniesol na breh.

„Keď som sa vysušila, išli sme znovu točiť, lebo sme nemali ani jeden záber,“ spomína Horváthová na najťažšie natáčacie dni. Bez okolkov priznáva, že ani táto hrozná skúsenosť ju neodradila od kajakovania. „Viem si predstaviť, keď mi sused, môj tréner, v lete zaklope na terasu, že s ním na tú vodu opäť pôjdem.“

FOTO Horváthovej premeny i z natáčania seriálu nájdete v GALÉRII

Životná zmena

V seriáli Klamstvo, kde si Monika zahrala učiteľku gymnázia, ju diváci uvidia s novým imidžom. Podmienkou bolo, že si nechá upraviť svoj zovňajšok, presnejšie, zmení farbu vlasov. „Nepatrím medzi tie herečky, ktoré si len tak z projektu do projektu menia farbu vlasov. Doteraz som farbené vlasy ani nemala a nebolo mi všetko jedno. Okolo mojich vlasov bola aj taká kauza, lebo som sa to snažila odkomunikovať, či je to vôbec potrebné, ale keďže chceli hlavnú postavu odlíšiť od ostatných herečiek - brunetiek v seriáli, nakoniec som s blond melírom súhlasila,“ priznala nám umelkyňa, pre ktorú je to zatiaľ jediný projekt, kde s takou zmenou súhlasila.

„Neľutujem to, aj keď to bol pre mňa najskôr šok a dlho som si na to nevedela zvyknúť, ale dnes mám viac pozitívnych reakcií. Vraj sa už nemám vracať k tmavej farbe, že to mám takto super. Tak asi nakoniec pri nich ostanem,“ priznala s úsmevom plavovláska.