Slovenský hokejista Juraj Valach (33) prišiel vtedy o svoju manželku Simonu († 22). Mladá žena skolabovala v 6. mesiaci tehotenstva a pri predčasnom pôrode zomrela. Lekárom sa podarilo zachrániť život dvojičkám - Amálke (6) a Jerguškovi (6), na ktoré mladý vdovec zostal sám. Chlapček sa narodil s vážnou diagnózou a má poškodený mozog. Juraj robí všetko pre to, aby jeho deťom nič nechýbalo a, chvalabohu, pomáhajú mu aj priatelia, či dokonca cudzí ľudia s dobrým srdcom.

Teraz sa kvôli Jurajovi, ktorý hrá za HC Slovan, spojili rivali na ľade. Týmto gestom dokazujú, že v živote sú v prvom rade ľuďmi. "HC Košice a HC Slovan Bratislava pripravili spoločnú aktivitu, ktorej cieľom je pomôcť Jurajovi Valachovi v jeho boji s neľahkým údelom. Obrancu Slovana a jeho dve deti osud pripravil o milovanú manželku a matku. Juraj Valach venuje všetok svoj voľný čas starostlivosti o dvojičky Amálku a Jerguška, ktorý sa, bohužiaľ, narodil s vážnou diagnózou vyžadujúcou časovo a finančne mimoriadne nákladné procedúry a starostlivosť. HC Slovan usporiadal v roku 2021 aukciu dresov, ktorej výťažok bol venovaný práve Jurajovi Valachovi. Pred aktuálnou sezónou HC Košice avizoval podobný zámer, ktorý síce hektický úvod oddialil, no nezastavil," uviedol na sociálnej sieti klub HC Košice.

Pozrite, ako zareagovali na tento počin fanúšikovia oboch tímov. Viac foto nájdete v GALÉRII

V zápase proti Slovanu nastúpia košickí hokejisti v špeciálnej oranžovej edícii dresov, ktoré následne poputujú do dražby. "Jej výťažok venujeme Jurajovi Valachovi a budeme dúfať, že mu finančné prostriedky aspoň trochu pomôžu v starostlivosti o jeho deti. Zároveň chceme aj týmto krokom poukázať na fakt, že všetci hokejisti hrajúci pod neustálym tlakom sú ľudia so svojimi údelmi a osudmi. Rivalita na ľade je pre hokej veľmi dôležitá a so Slovanom, ale aj inými súpermi, si nikdy nič nedarujeme a urobíme všetko preto, aby to tak ostalo. Dôležitý je však rešpekt mimo ľadu, a to nielen medzi hráčmi, ale aj fanúšikmi. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja do aukcie, alebo svoj príspevok v akejkoľvek výške poukážu priamo Jurajovi," dodali košickí Oceliari.

Ak by ste Jurajovi chceli pomôcť, číslo účtu, na ktoré môžu darcovia posielať finančnú pomoc, je SK1583300000002601920936.