Tip na článok
Zašlé časy: Stano Dančiak kedysi v sprievode manželky rád chodil do spoločnosti, dnes sedí doma.

Smutná legenda: Stano Dančiak je uväznený v bratislavskom byte

Herec Stano Dančiak zostal pre zlé počasie uväznený doma, navštevuje ho už len jeden z hereckých kolegov a číta mu z kníh.

So slepotou sa legendárny Stano Dančiak, ktorý kedysi prekypoval nekonečnou energiou, stále nevyrovnal. Kedysi zabával všetkých naokolo, dnes sa ho najbližší snažia nerozrušovať.

Kedysi čulý život herca, ktorý prišiel o zrak pred ôsmimi rokmi a časom zostal pripútaný na invalidný vozík, tak zostal oklieštený. Väčšinu času sa zdržuje v byte v bratislavskom Starom Meste.

Čítajte viac:

Herec Stano Dančiak skončil v nemocnici: Pravda o jeho chorobe!

„Je to o to horšie, že už stratil nádej, že bude niekedy vidieť,“ prezradila nám jeho manželka Darina. Tá robí všetko pre to, aby ho rozptýlila a odohnala jeho negatívne myšlienky, hoci, ako priznáva, je to občas nadľudské úsilie.

„Naposledy som bol u Stana vlani v novembri. Mal som výčitky svedomia, lebo už dávnejšie som sa u neho nezastavil. Čítal som mu z knihy Milana Čorbu o Bratislave," povedal jeden z Dančiakových hereckých kolegov, ktorý ho občas navštívi.

Ktorý herec Dančiakovi číta z kníh a ako si spomína na spoločné chvíle v divadle?Aj to sa dozviete v aktuálnom vydaní Plus 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní