Obklopený kolegami a priateľmi. Posledné týždne Justina P. Topolského (†69), ktorý v piatok ráno nečakane skonal, boli zahltené prácou. Napriek tomu, že korona ochromila šoubiznis, on si našiel spôsob, ako pracovať.  Naposledy sa na pľaci ukázal 10. decembra 2020. Čo sa tam dialo?

Podľa režiséra mal veľa plánov

Moderátor sa od januára nachádzal na Slovensku, do New Yorku, kde dlhé roky žil, sa vybrať nemohol. So spolupracovníkmi v Bratislave či v susednom Rakúsku však nakrúcal reláciu o varení. Medzi poslednými sa s ním stretol jeho režisér Viliam Šuška. "Nebol na tom dobre. Keď som ho viezol, volali mu z dialýzy, že mu prekladajú termín. Bol však veľký optimista a mal ešte veľa plánov, chcel robiť projekt Slovakia amazing," povedal režisér pre PLUS 7 DNÍ.

Justina už dlhšie kvárili vážne zdravotné problémy, od minulého roka pravidelne dochádzal na dialýzu. Podľa jeho kamarátky, fotografky Desany Dudášovej sa práve v bratislavskej nemocnici nakazil Covidom-19. V unikátnom videu spred mesiaca sa však na nič vážne nesťažuje, iba rozpráva, že koronu zvláda presne tak ako ostatní Slováci.

"Keby som povedal, že sa mám dobre, tak by som klamal," povedal Justin pred kamerou. "Mám sa tak, ako sa mám a ako sa majú všetci. To znamená – sme zamknutí, stratili sme určité ideály a ilúzie. Ale môj názor je, že po každej búrke zasvieti slnko, budeme vidieť tento krásny hrad, budeme mať dobré jedlá. Reštaurácie sa otvoria. Ľudia budú naplnení novými ideálmi. A všetko bude dobré. Aspoň dúfam," povedal Justin s rúškom na tvári.

Justin pred smrťou: Rozmýšľajme pozitívne

Na záberoch zo zákulisia nakrúcania je Justin P. Topolský so svojou mamou Vierou aj kamarátkou, módnou návrhárkou Rebeccou Justh.  Pochvaľuje si , že sa niekoľkokrát dal testovať. "Som rád, že som ochránil svoje okolie. Pri mojich cestovateľských ambíciách a vôbec veciach, ktoré robím, sa stýkam s mnohými ľuďmi, preto je dôležité vedieť, ako na tom som. Každému by som odporúčal, aby bol zodpovedný voči sebe a svojmu okoliu, aby si test dal urobiť," odporúčal všetkým, ktorí váhali.

Zimomriavky vyvoláva nasledujúci odkaz, podľa ktorého moderátor do posledného momentu nestrácal svoj povestný optimizmus. "Sedíme na flekoch a musíme rozmýšľať, čo bude ďalej, ale neviďme to všetko zle. Ale ja si myslím, že niečo dobré nám toto musí doniesť. Nevieme, čo to bude, ale rozmýšľajme pozitívne."

Justin Topoľský miloval jedlo i svojrázne outfity.
Zdroj: PROFIMEDIA.SK

Jednu pasáž venoval Justin P. Topolský aj svojmu druhému domovu, milovanému New Yorku. "Keď počúvam správy, ako je osamotený, ako sú ulice vyprázdnené, ako reštaurácie zatvárajú jednu za druhou, ako sú tam ľudia zdeprimovaní, tak to mi nerobí dobre. Pretože to je mesto tohto momentu, tam všetko išlo, všetko bolo stopercentné, ľudia sa zabávali, reštaurácie fungovali, každý mal prácu. Som smutný z toho, čo sa deje na Manhattane, a dúfam, že príde aj lepšia doba. Čo sa týka cestovania, kam môžeme teraz cestovať? Ale do Rače rád chodím na dobré jedlo a vínko. Ešte raz hovorím, rozmýšľajme pozitívne. A ja si na to pripíjam našou slovenskou vodou," povie Justin a na pozdrav zdvihne pohár.

FOTO z nakrúcania Justinovej poslednej relácie v GALÉRII

Justin P. Topolský zomrel v piatok v petržalskej nemocnici. Nakazený Covid-om tam prišiel na pravidelnú dialýzu, odkiaľ ho okamžite previezli na iné oddelenie, kde skonal v ranných hodinách. Dni predtým strávil v izolácii vo svojom bratislavskom byte. Viac TU

Pozrite si celý posledný odkaz Justina P. Topolského všetkým Slovákom: